НАЈДОБАР СУМ, ПОСЛЕ ЛИНКОЛН: Трам се пофали дека направил повеќе за црната популација од неговите претходници

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Американскиот претседател Доналд Трамп повторно изјави дека тој направил повеќе за црнечката заедница во САД од кој било претседател со „можен исклучок на друг републикански претседател, покојниот, голем, Абрахам Линколн“.

Трамп оцени дека тој направил повеќе за црната популација отколку што неговиот веројатен политички опонент на претседателските избори од Демократската партија Џо Бајден што направил за 43 години, јави Би Би Си.

Бајден го кpитикуваше Трамп дека ја искористил кpизата за да им се допадне на своите приврзаници, велејќи дека тој „служи на страстите на неговата база“.

Latest News

(Видео) Српските хeликoптepи вчepa имaлe 21 нaлeт нaд Дpeнaк, иcпyштилe 25 тoни вoдa

Хеликоптерите на српското Министерството за внатрешни работи, кои беа ангажирани за гаснење на пожарот во кумановското село Дренак, вчера...

More Articles Like This