Најдобрата mакедонската сyдиска двојка ќе суди на Олимписките игри во Токио

Поврзано

„Форбс“ oткpи кoj e нajвpeдeн клyб вo cвeтoт

Финансискиот магазин „Форбс“ ја објави денеска своја годишна листа на највредни спортски клубови во светот, на која петта година...

Во продажба билетите за Европското првенство во ракомет, ова се цените

Машката репрезентација ќе игра против Словенија, Црна Гора и Данска на Европското првенство во Унгарија и Словачка следната година....

Лазаров: На секој мeч ќе одиме на победа, ако играме како што умееме, не е важно кој ќе ни биде pивaл

Македонската ракометна репрезентација доби тешка група на денешната ждрепка за Европското првенство 2022, но Лазаров вели дека нема изговори,...
- Advertisement -

Најдобрата македонска судиска двојка Ѓорѓи Начевски и Славе Николов ќе бидaт дел од уште еден голем настан, а тоа се Летните Олимписки Игри (ЛОИ) кои ќе се играат во Токио, Јапонија.

Македонските судии кои долги години се во светскиот ракомет добија место на големиот светски настан и ќе бидат на големата сцена.

Македонското дуо претходно судеше на ЛОИ 2012 и ЛОИ 2016, па за нив ова ќе биде трет олимписки настан во богатата кариера.

Latest News

Eднo лицe пoчинa вo тeшkaтa coобpaќajнa нecpeќa нa автопатот Штип-Скопје

Тешка сообраќајната несреќа се случи попладнево на автопатот Штип - Скопје, пред селото Коњари. Станува збор за превртено возило на...

More Articles Like This