НАЈДОБРИОТ СВЕТСКИ ФУДБАЛЕР ДОАЃА ВО МАКЕДОНИЈА:Ќе престојува неколку дена во Скопје!

  • February 6, 2019
  • Коментари

Најдобриот светски фудбалер, Португалецот Кристијано Роналдо ќе дојде во Македонија, најави Сефер Цаноски, сопственикот на ФОН Универзитетот на својот Фејсбук профил.

“Конечно, по девет години, прифати да биде гостин на ФОН Универзитет. Наскоро, најдобрите на едно место”, пишува под фотографијата на која Цаноски е фотографиран со Роналдо.
Засега нема точен датум кога Роналдо ќе дојде во Македонија и тоа дополнително ќе биде објавено. Ако се оствари оваа најава на Цаноски, Роналдо третпат би дошол во Македонија. Првиот пат беше со младинската португалска репрезентација на меч Македонија во јуни 2003 година, а вториот пат преклани, на Супер-купот на УЕФА кога играа Реал Мадрид и Манчестер.

Претходно «
Следно »