НАЈЕЛОКВЕНТНАТА ДЕБАТА КОЈА ЌЕ ЈА ВИДИТЕ НА ТЕЛЕВИЗИЈА: Две госпоѓи, пензионерки едната реална, а другата од СДСМ!

Поврзано

Мицкоски: Не трошете енергија на нешто што е докажано дека не вреди, не плашете се да го промените мислењето

Знам дека многумина од вас се длабоко разочарани. Тоа нема да ги промени работите, но вашиот став и глас...

(Видео) Македонците се чувствуваат како граѓани од втор ред, време е тоа да престане

Во нашата политичка програма зборуваме за проекти реални. Проекти, реални кои што се од значење во Теарце и во...

Јанушев во посета на текстилната фабрика „Витекс“ во Делчево

Ја посетивме текстилната фабрика „Витекс“ во Делчево. Текстилната индустрија е водечка во овој регион. Затоа во програмата се обврзавме на...

Две пензионерки фатени од камерата на Канал 5 телевизија во рамките на нивната утринска програма Здраво Македонијо, во плодна и пријателска дебата ги вкрстуваат нивните аргументи околу статусот и положбата на пензионерите во времето на СДСМ и во време на ВМРО-ДПМНЕ.
zdravo-mak-640x357

„Јас сум за ВМРО, она е за друга партија“, вели порасположената баба во пријателскиот муабет. Дебата се разгорува, па покрај за примањата на пензионерите зафаќа и други општествени теми. За среќа на водителот и уредниците во Сител, бабичките на клупата декларираат различни политички гледишта.

Дали телевизијата ќе биде казнета затоа што и бабата која навива за СДСМ се сложува дека пензиите се добри – ќе видиме по некој од наредните извештаи на АВМУ. Видеото достигна виралност на македонскиот дел од интернетот, а има и зошто.

Секој дополнителен коментар е излишен – бабичките на денот зборуваат сами за себе:

Актуелно

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото обраќање може да го следите...

Чулев: Изборни нepегуларности нajcтрого ќе се caнкционираат, без разлика од која партија доаѓаат

Главен акцент треба да се стави на спречување на секаков вид на изборни нерегуларности, кои најстрого ќе бидат санкционирани, без оглед од која политичка...

(Видео) По зakaните по неговиот и животот на Јовановски, Дуковски видно вознемиpeн, известени се и амбасадите

Видно вознемирен и нервозен вака може единствено да се опиште денешниот настап на адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски при изјавата пред обвинителството откако...

Нови „бомби“ во етерот – што мисли Заев за Бранко Црвенковски и неговите луѓе, и колкав е неговиот капитал

Нови аудио снимки од свиркачи се појавија на социјалната мрежа „ЈуТјуб“ на кои може да се слушнат секвенци од разгвор кој Зоран Заев го...

Повеќе вести