НАЈЕФИКАСЕН ЛЕК ПРОТИВ БРОНХИТИС И КАШЛИЦА: Излечете се потполно природно и ефикасно!

 • February 5, 2017
 • Коментари

Бронхитисот претставува воспаление на белите дробови и обично се појавува како последица на вирусна инфекција, грип или настинка.
лек за бронхит
Оваа состојба води до постојана влажна или сува кашлица, која може да трае од неколку дена до 2-3 седмици.

Овој домашен лек може да ја излекува и најупорната кашлица, која ве тормози, и нема да имате потреба од дополнителна терапија.

Состојки:

 • 250 мл млеко
 • 1 супена лажица путер
 • 1 супена лажица мед
 • 1 жолчка
 • ¼ филџан сода бикарбона
 • Најпрво се вари млекото. Откако ќе се олади на 35 степени се додава путерот, медот, и на крај жолчката и содата.
 • Ова е многу ефикасен рецепт од народната медицина, лекува бронхитис, ларингитис и упорна кашлица кај деца и возрасни.
 • Лекот се пие навечер пред легнување, најмалку 5 дена.
 • Еве уште една рецепта за побрзо да ги прочистите белите дробови од насобраниот секрет. Ќе ви биде потребно:
 • 2 супени лажици маслиново масло
 • 2 супени лажици сок од лимон
 • 2 супени лажици вода
 • 1 супена лажица мед

Измешајте добро и испијте го лекот. Се пие наутро на гладно, најмалку 5 дена.

Еве уште една рецепта за побрзо да ги прочистите белите дробови од насобраниот секрет. Ќе ви биде потребно:

 • 2 супени лажици маслиново масло
 • 2 супени лажици сок од лимон
 • 2 супени лажици вода
 • 1 супена лажица мед
Претходно «
Следно »