October 28, 2020, 1:53 am

НАЈМЛАДИТЕ ЖРТВИ НА БРУТАЛНАТА ПАРТИЗАЦИЈА: Златко Марин вработил воспитувачка без соодветно искуство и покрај петицијата на родителите

Поврзано

(Фото) Милошоски: : Македонија речиси е на врвот според стапката на cмртнocт од коронавирус во Европа

Антонијо Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук објави многу загрижувачки податоци за КОВИД -19. -Многу зaгрижувачки податоци за Ковид19,...

Poднина на пoчинaтa од Струга: Филипче зacpaми се, пaциeнти умиpaaт од шеќep а ти ги бpoиш како од кopoна

Махир Демишоски, внук на починатата пациентка од Струга го обвинува министерот Филипче оти лаже дека таа починала од корона...

Оливер Спасовски позитивен на kopонавирус

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски преку Фејсбук статус објави дека е позитивен на кopонавирусот. – Почитувани, би сакал да...
- Advertisement -

И покрај повиците и петицијата на родителите на дечињата кои ја посетуваат градинката „Пчелка“ во општина Аеродром, градоначалникот реши на инает да си постави сопартијка на работното место воспитувачка без работно искуство, реагираат на социјалните мрежи жителите на општината

 

„ Партизацијата на персоналот во училиштата и градинките продолжува во општина Аеродром. И покрај петицијата на 100-тина родители за да не се менува воспитувачка од клонот Пчелка 2 која која повеќе од 5 години одговорно се грижи за нивните деца. Градоначалникот Златко #Марин на нејзиното место си донесе сопартијка која воопшто претходно не работела со дечиња. Срамно е за еден градоначалник да нема слух за потребите на децата и родителите од нашата општина. #ДојдеЖивот и во градинките во #Аеродром!“  – пишуваат жителите на општината на социјалните мрежи.

1 коментар

Latest News

Ќе доцни исплатата на повратот од „Викенд без ДДВ“

Повратот на данокот од сметките направени во таканаречениот „Викенд без ДДВ“ најверојатно ќе доцни. Иако парите од данокот за...

Зapaзени неколку новинари, сниматели и други вработени во Телевизија Сител

Повеќе од десетина новинари, сниматели, вработени во режија и во дескот на Телевизија Сител се или зaразени или се во изолaција поради контакт со...

Наредена целосна мобилизација на здравството во Хрватска

Хрватскиот министер за здравство Вили Берош објави дека нaредил целосна мобилизaција на здравството. Берош на својот Фејсбук профил напиша дека моменталната состојба со коpонавирусот во...

Пренџов: Власта се грижи за граѓаните како што Шилегов се грижи за платите на пожарникарите

Вечерва во емисијата „Заспиј ако можеш“ гостуваше Љупчо Пренџов, потпрестедател на ГРOМ, пратеник и претседател на Парламентарната комисија за контрола на тајните служби. При...

Пренџов: На 100 000 жители, ЕУ има 30 зapaзени, додека Македонија има 441

Љупчо Пренџов, пратеник од Гром и Коалицијата„За обнова на Македонија“ во своето гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ зборуваше за измените на Законот...

More Articles Like This