September 28, 2021, 12:33 pm

Најнова вест: Израел одлучи да ги пpekине нaпaдите врз Газа

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Израелскиот безбедносен кабинет одлучи да ги запре нападите врз Газа, пренесуваат израелските медиуми.

Израелскиот безбедносен кабинет предмалку гласаше за прифаќање на примирје, додека сѐ уште траат воените дејствија помеѓу израелскиот југ и Газа.
Извори од состанокот на владата рекоа дека ИД веднаш ќе ги прекине воздушните напади врз Газа. Меѓутоа, во случај Хамас да продолжи со ракетирање кон Израел, ИД ќе се врати на целосните оперативни активности во Појасот Газа и примирјето ќе биде веднаш откажано, објави Н12.

Latest News

Пaниka нa аepoдромот во Пoдгopицa: Oштeтeн aвиoнoт нa Влaдaтa нa Цpнa Гopa, зa сpeќa нeмa пoвpeдeни

Авионот на Владата на Црна Гора беше оштетен синоќа на аеродромот во Подгорица. Во инцидентот, што се случи околу...

More Articles Like This