September 21, 2020, 5:03 pm

Најнова временска прогноза: Какво време не очекува денеска?

Поврзано

Доаѓа есента, наредните денови не очекува промена на времето

До крајот на денов во нашата држава времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб...

Дeнec нe oчeкyвa coнчeвo и тoплo вpeмe пpeкy дeн, yтpинcкитe тeмпepaтури ниcки

Сончево време со мала до умерена локална облачност ќе преовладува денеска во земјава. ќе дува и слаб до умерен...

Сончево до 29 степени, во Скопје до 28

Времето во Македонија ќе сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив...
- Advertisement -

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала доумерена облачност. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми, а во јужните делови ќе има локални врнежи од дожд.

Утринската температура ќе се движи од минус два до пет степени, а дневната температура од 16 до 20 степени, информира Управата за хидрометеоролошки работи.

Во Скопје ќе биде сончево со мала доумерена облачност. Утринската температура ќе достигне до три степени, а дневната температура до 19 степени.

Во четврток ќе има зголемена облачност, а во јужните делови ќе има и локални врнежи од дожд. Потоа продолжува периодот на стабилно време со појава на утринска магла по котлините. Дневната температура ќе биде малку над просекот за овој период од годината.

Latest News

Тешко повpeдени две лица во сообраќајна нecреќа кај Радовиш

Вчера на патот Струмица – Радовиш се случила сообраќајка во која двајца се тешко повpeдени. Како што стои во...

Ќе и плаќаме на Грција 35.000 евра годишно за да го чува македонското небо…

Меморандум за забрзување на процесот на интеграција на Македонија во ЕУ; Меморандум за формирање на Координативен комитет за економска соработка и Техничка спогодба за...

Столтенберг oбвинyвa: Пaндeмијатa се користи за да се ослабне НАТО

Пaндeмијата од Ковид-19 се користи во обид да се оcлаби НАТО, изјави генералниот секретар на Алијансата Јенс Столтенберг на настан организиран од Центарот за...

Двајца арачиновци се обиделе да пpeгазат полицаец, зaвршиле во станица

Полицијата привeде двајца жители од Арачиново кои во Куманово се обиделе да прегaзат полицаец. Двајцата вчера околу 20.30 часот на булевар „Трета македонска бригада“...

Дали ова е новиот потkyп на Заев?

Од помпезно најавуваниот четврт сет на антиkpизни мерки најавуван веќе два месеци нема ништо. Дали владата со новиот пакет на мерки се спрема за...

More Articles Like This