НАЈТАЖНА ПРИКАЗНА ОД АВИОНОТ НА СМРТТА: Фудбалер на Чапокоензе пред летот дозна дека ќе стане татко

  • November 30, 2016
  • Коментари

Во авионската несреќа која се случи во Колумбија каде загинаа 71 лице, а меѓу нив речиси цел фудбалски тим на Чапокоензе, животот го загуби и 22 годишниот фудбалер Тијагињо.

fudbaler-tatko

Играчот за врска само неколку дена пред трагедијата дознал дека ќе стане татко, а соиграчите му приредиле изненадување додека биле во карантин. Фудбалерот бил пресреќен од веста дека неговата 18 годишна девојка е бремена.

За жал, само неколку дена подоцна Тијагињо го загуби животот.

Претходно «
Следно »