August 15, 2020, 6:32 am

НАЈУБАВАТА ПРИКАЗНА: ШТРКОТ КОЈ СЕКОЈА ГОДИНА НА ИСТ ДАТУМ СЕ ВРАЌА КАЈ СВОЈАТА САКАНА

Поврзано

Саша Бpoз, внука на Тито: Дедо ми беше пocвоено дете на мајка Колуmбиjkа и татко, нacледник на kpaлот Чарлс XXL

На нејзиниот профил на Фејсбук, внуката на Тито, Саша Броз ги коментираше тврдењата дадени во една емисија на хрватската...

Сите мислеa дека пoлудe: Човек на паркинг со cekиpa го ckpши прозорецот на автомобил на паркинг

Кучето кое беше заклучено во автомобилот на неподносливи температури, беше спасено благодарение на случаен минувач. https://video.dailymail.co.uk/preview/mol/2020/08/13/7230010459422673749/636x382_MP4_7230010459422673749.mp4

Северина 3apa3ена со kopoнавиpус: „Денеска добив позитивен pe3ултат“

Северина преку социјалните мрежи објави дека е позитивна на коровирусот. Во објавата, таа напиша дека нема никакви симптоми и...
- Advertisement -

Кога во Хрватска ќе прашате која е најубавата љубовна приказна која се раскажува на тие простори, веројатно сите прво ќе се сетат на штрковите Клепетан и Малена.

Пред 24 години во источна Хрватска, тогашниот домар на основно училиште Стјепан, ја нашол Малена повредена покрај автопат.

Малена заради повредата на крилјата веќе 24 години не може да оди со својот вид во Јужна Африка, па наместо тоа останува во Хрватска и чека да дојде пролетта.

Но, со пролетта, доаѓа и нејзината љубов Клепетан. Со него е веќе 14 години.

Иако кон крајот на летото Клепетан тргнува на далечен пат кон Африка, секоја пролет и се враќа на Малена. Во тие 14 години еднаш подранил една недела и еднаш задоцнил 2 дена. Сите останати години доаѓа точно на 24-ти март.

Малена секако го чека во гнездото, затоа што е познато дека штрковите се животни кои живеат со еден партнер до крајот на животот.

Latest News

Tapaвари: CДCM и ДУ И ќе напpaват влaда, пpeговopите се тeaтар

СДСМ и ДУИ прават театар пред да постигнат договор за формирање на нова влада, која ќе има мнозинство од...

Саша Бpoз, внука на Тито: Дедо ми беше пocвоено дете на мајка Колуmбиjkа и татко, нacледник на kpaлот Чарлс XXL

На нејзиниот профил на Фејсбук, внуката на Тито, Саша Броз ги коментираше тврдењата дадени во една емисија на хрватската телевизија дека Јосип Броз Тито...

Од денеска во Србија само со ПЦP тecт

За влез во Србија од денеска за граѓаните на Македонија, Бугарија, Хрватска и Романија задолжителни се ПСР тестовите за коронавирусот. Одлуката на српската Влада почнува...

Денеска е oтkpивање и пpeнос на moштите на cв. apxиѓаkон Стeфан

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 2 август. Денеска е Откривање и пренос на моштите на Св. архиѓакон Стефан. За моштите на свети архиѓакон...

Претпладне облачно, попладне вpнежи и гpмежи

Денеска претпладне времето ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи на повеќе места. Локално процесите...

More Articles Like This