НАЈЧЕВСКА ИСТУРИ НИЗА НАВРЕДИ ЗА ДЕМОНСТРАНТИТЕ: Тоа биле „неписмени кретенчиња“ и „национал-фашитичка багра“

Поврзано

ОВА Е ВЕЌЕ ИГРАЊЕ МАЈТАП: До кога по самарот ќе мавате зашто не можете по магарето?

Нема дилеми одамна. Македонците се жpтви на апартхејд во сопствената земја. Ова е веќе играње мајтап со нас. Се...

ТАКА ДЕ: „Кога е македонски верски празник на ред, тогаш нема компромис, сите во кaрантин“

Aктерот Сашо Тасевски го кометираше воведувањето на полициски час вака: Така де, кога е македонски верски празник на ред, тогаш...

„ВИЕ СТЕ КОРУМПИРАНИ СУРАТИ УПИКАНИ ВО ЗАДНИЦИТЕ НА ЗАЕВ И ФИЛИПЧЕ: Пандов со остра реакција до Комисијата за заразни болести

Александар Пандов напиша на фејсбук: Да ви се мочам во дипломите и Хипократовата заклетва која сте ја дале, на коплет...

Не поминаа ниту 24 часа од вчерашнио протест пред Собранието на Македонија, а веќе пристигнаа и првите знаци на паника, во форма на навреди – од кој друг, ако не од дежурниот плукач, Мирјана Најчевска


На својот ФБ профил, Најчевска ги нарече демонстрантите „националистичко-фашистичка багра“, која ја влечела Македонија во 16.век, притоа одземајќи им го правото да го слават АСНОМ, бидејќи истите тие луѓе, според Најчевска изградиле „хорор музеј на комунизмот“ , кој пак како што сметаа таа бил оправдан систем на владеење.

„Не ми се верува, џганот кој го испоплука социјализмот, кој направи хорор музеј за комунизмот, џганот кој се откажа од историјата на мојот татко и неговите соборци, одеднаш се сети за АСНОМ и застана во негова одбрана.

Мрш бре кретенчиња неписмени кои сеете национализам и омраза и продуцирате насилство, кои ја вративте државата во 16 век и не закопавте во фекалии од кои не можеме да се извлечеме.

Таткоми умре со револуционерните песни на своите загинати соборци и со подигната тупаница за одбрана на овој народец од џганот како вас.

И јас немам намера да дозволам националистичко-фашистичката багра на чело на лумпен пролетаријатот кој истиот овој џган го создаде да не влече надоле.“

Актуелно

БЕВ ВО РЕСТОРАН, И ЌЕ СИ ПЛАТАМ КАЗНА: Мицкоски на Фејсбук жали што во услови кога имаме 100 заболени од корона, власта се занимава...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на својот ФБ профил вечерва ја потврди информацијата дека во текот на попладневните часови...

ГЛУПАВА ОДЛУКА: Зошто Филипче избега од ова прашање?!

“Реалноста е дека жителите на градовите кои се ставаат под карантин пред почеток на полицискиот час ќе заминат на продолжен викенд во некој од...

КОРЕКЦИЈА НА СООПШТЕНИЕТО НА ВЛАДАТА: Во уште една општина забрана за движење од четврток до понеделник

Во продолжение на 60-тата седница што се одржа денеска, Владата на Република Северна Македонија, согласно препораките на Комисијата за заразни болести, со цел брза...

ИСКЛУЧОЦИ ОД ЗАБРАНАТА ЗА ДВИЖЕЊЕ: Полицискиот час не важи за овие категории на физички и правни субјекти

Отстапките од забранта за движење има за неколку категории на физички и правни лица. Од овие забрани се изземени лицата кои обавуваат земјоделските активности,...

(Видео) ДЕТАЛИ ОД ОДЛУКАТА НА ВЛАДАТА: Карантин за дел од државата, забрана за одење на гробишта за целата земја

Владата на предлог на Комисијата за заразни донесе одлука за воведување полициски час од утре (4 јуни) во 21 часот до понеделник (8 јуни)...

Повеќе вести