October 19, 2021, 4:38 pm

НАЈЧЕВСКА МНОГУ ИМ СЕ НАЛУТИ НА ДРУГАРИТЕ: Срам да ви е, не ве избравме за ова, од мене нема да бидете избрани пак!

Поврзано

- Advertisement -
Во својот најнов Фејсбук статус провладината активистката од СДСМ Мирјана Најчевска жестоко удри по пратениците што гласаа за новиот министер за здравство Филипче.
- Advertisement -

-Срам да ви е. И тебе Ирена и мој Павле и Маја и на сите што тврдите дека мислите со свои глави.
Немој утре да слушнам дека не сте знаеле, дека ви биле врзани рацете, дека сте имале семејства за ранење или нешто слично.
Не ве избравме за ова. Да знаете.
И за мене, изгубивте шанса да бидете избрани пак. Барем не од мене, пишува во својот најнов пост Најчевска.

 

 

Во овој нејзин пост најверојатно таа мисли на пратениците Ирена Стефоска, активистот на Шарената револуција Павле Богоев, како и Маја Морачанин од ДОМ на кои јавно им порача да се срамат од донесената одлука за избор на нов министер за здравство.

Инаку Најчевска преку својот Фејсбук повикуваше на гласање против новиот министер Филипче уште пред неколку дена кога во својата објава на ФБ напиша дека заслужуваат подобро, а со Филипче им се нуди истото.

-Од моите мислечки другари во Парламентот очекувам да гласаат против Филипче за министер за здравство.
Од принцип.
Затоа што се отепавме викајки ЗАСЛУЖУВАМЕ ПОДОБРО, а сега ни се нуди исто, стои во статусот на Најчевска.

Инаку мегафонот на СДСМ Најчевска јавно го критикуваше и министерот за транспорт и врски, Горан Сугаревски кој дозволил распродавање на државно земјиште за 70 денари.

-Ова е распродавање на земјата, знаете нели?
Дали не прашаа нас граѓаните за дозвола да ја распродаваат за евтини пари нашата сопственост?
Врз основа на кои анализи, процени, визии, планови? Врз основа на кои јавни дебати, расправи собрани мислења?
Колку да прашам, стои во постот на Најчевска.

 

1 коментар

Latest News

Еврокомесарот Вархеји против одвојување на Македонија и Албанија

Еврокомесарот за проширување, Оливер Вархеји, изјави дека работи до декември да се одржи првата Меѓувладина конференција со Македонија заедно...

More Articles Like This