August 10, 2020, 9:30 am

На Биковите не им е пoгoдeн денот, на Cтpeлцитe им се насобрало премногу работа од порано

Поврзано

Денеска некој ќе сака да ве oмaлoвaжи за да се издигнe ceбecи

Овен Денес ќе немате проблем со искажување на вашето мислење, но внимавајте да не навредите некого. На работното место ќе...

Дневен xopockoп за недела, 9 август 2020 година

Дневен хороскоп за недела, 9 август 2020 година. Овен Работа: Можно е работниот партнер да не покажува доволно иницијатива, што на...

Дневен хороскоп за сабота (8. август 2020)

Овен - Реклама - Работа: Работата ви е приоритет и максимално сте посветени за остварување на добри резултати на ова поле. -...
- Advertisement -

ОВЕН

Работа: Иако има опција да ја смените работата, чувството на сигурност кое сегашното место ви го пружа не ви дава така лесно да се одлучите на тој чекор.

Љубов: Не сте сигурни што чувствувате кон вашиот партнер.

Здравје: Губење на апетит.

БИК

Работа: Со недостаток на концентрација и преголем умор, правите повеќе грешки од обично. Денеска ви е еден од лошите денови.

Љубов: Чувствувате дека партнерот ви е единствена поддршка во животот.

Здравје: Проблеми со низок притисок.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Денеска имате потешкотии да дојдете до информации кои ви се потребни поради кои ќе се чувствувате исфрустрирано.

Љубов: Моменталната ситуација во вашата врска ви одговора и не сакате ништо да менувате.

Здравје: Потребно ви е повеќе сон.

РАК

Работа: Добро сте расположени и сакате да раширите добра атмосфера на своето работно опкружување. Ве чека позитивен ден на работа.

Љубов: Доколку денеска започнете нова врска, таа ќе биде долготрајна и многу значајна.

Здравје: Чувствителен предел околу зглобовите.

ЛАВ

Работа: Денеска сте понапнати од обично и наклонети кон неочекувани и непромислени потези. Внимавајте да не загрозите некоја работа.

Љубов: Саканата личност како да ви укажува малку внимание, што ве повредува.

Здравје: Вкочанетост.

ДЕВИЦА

Работа: Денеска ќе ви пречи монотоната атмосфера и рутината со која работите секојдневно. Ќе пробате да направите некои промени.

Љубов: Ако сте во брак, може да очекувате убаво изненадување од својот партнер.

Здравје: Проверете го холестеролот.

ВАГА

Работа: Денеска без голем притисок ќе одработите и повеќе од обично. Денот ви е поволен на ова поле.

Љубов: Можно е спонтано да остварите некое познанство кое во далека иднина ќе се претвори во врска.

Здравје: Одлично се чувствувате.

ШКОРПИЈА

Работа: Ова е добар период за подобрување на материјалната ситуација. Можно е да имате повеќе работа од обично, или ќе најдете некоја нова опција да заработите.

Љубов: Имате многу доверба во саканата личност.

Здравје: Избегнувајте шеќери.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Ви се насобрало премногу работа од порано, а и вашиот замор само се акумулира. Денеска е најдобро малку да се одморите за да не ви се случи колапс.

Љубов: Многу сте вљубени и мислите кон саканата личност ве исполнуваат.

Здравје: Проблеми со главоболка.

ЈАРЕЦ

Работа: Не ве чекаат никакви дополнителни обврски или големи пресврти. На ова поле денот ќе мине крајно мирно.

Љубов: Можно е да водите тешки внатрешни борби со себе, но не сакате за нив никој да знае.

Здравје: Циркулацијата ви е малку слаба.

ВОДОЛИЈА

Работа: Денешната атмосфера во работното опкружување е напната и вие сте нервозни од обично.

Љубов: Можно е во вашиот љубовен живот да постојат повеќе можности за врска.

Здравје: Покачен притисок ви прави проблеми.

РИБИ

Работа: Можно е да дојде до мали промени на работното место со кои нема да бидете задоволни. Сепак, нема да остават трајни последици.

Љубов: Ако сте зафатени, посветете го убавиот ден на партнерот.

Здравје: Вкочанетост.

Latest News

100 илјади граѓани живеат со 40 денари на ден, ЕВН лани остварило профит од 32 милиони евра

„Објаснувањето што беше кажано од Регулаторна мене ми е прилично несмасно. Практично не можам да поверувам дека може да...

Водата во Скопје бeзбeднa и квaлитeтнa за пиeњe

Скопјани пијат здрава вода за пиење, покажува неделниот извештај за квалитетот и безбедноста на водата за пиење, добиен од анализите спроведени во Секторот за...

Зacтpaшувачки бројки, Македонија е втopа во регионот по cтaпкa на cмpтнocт

Во регионот, најголема стапка на смртност од коронавирус е регистрирана во Словенија, а потоа следат Македонија и Албанија, објави црногорската новинска агенција МИНА. Стапката на...

Ова се новите цени на горивата

Регулаторната комисија за енегетика денеска ќе ги соопшти новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ. Согласно последната одлука на РКЕ од минатата недела...

Привремен coобpaќaeн peжим на дел од булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“

Поради изведба на градежни работи за поставување на вреловод од денеска ќе биде воведен времен режим на сообраќај на дел од булеварот „Митрополит Теодосиј...

More Articles Like This