На граѓаните им е доста од лaжни ветувања

Поврзано

Пpeтceдaтeлoт Пендаровски на oнлajн кoнфepeнциja нa Aтлaнтcкиoт клyб нa Бугapија

Во Софија денеска се одржува конференцијата „Ние сме пред иднината: Подготовки за НАТО 2030“. На учесниците на форумот ќе...

Заев по изјавата на Седат Пекер треба да се повика на информативен разговор во cyд и да одговори за издадените 214 пасоши на нapkо...

„Изјавата на Седат Пекер јасно укажува оваа криминална мафија се случи во време во која што на власт е...

„Македонија да добие датум за преговори со ЕУ, првин треба Заев да се тргне од преговарачката маса, тој ги создаде сите ппоблеми со кои...

„Овие промени кои што се случуваат во ВМРО-ДПМНЕ не се новина, веќе повеќе време во изминатиот период ние имаме...
- Advertisement -

Утринава, заедно со носителот на ИЕ 2, Владо Мисајловски, и кандидатот за пратеник Боро Илиевски се дружевме со граѓаните од нашата општина Бутел на голем, победнички хепенинг пред општинската зграда.

Поразговаравме со граѓаните кои дојдоа во голем број. Тие се подготвени за најголемата победа на ВМРО-ДПМНЕ. Ме радува што атмосферата помеѓу нив е позитивна. Доста им е од лажни ветувања, доаѓа време за #обнова, за подобра иднина.

Уште малку време остана до денот кога сите граѓани на Република Македонија треба да го направат својот избор а јас сум убеден дека тоа ќе биде бројот 14!

А во патриотски Бутел, победата ќе биде најголема!

#ИсправиСеМакедонијо
#ОдбериОбнова

Утрово, заедно со носителот на ИЕ 2, Владо Мисајловски, и кандидатот за пратеник Боро Илиевски се дружевме со граѓаните…

Posted by Дарко Костовски on Saturday, July 11, 2020

Latest News

Пopaнeшниoт гeнepaлeн ceкpeтap нa HAТO, Џорџ Робертсон – „Бугарија дa гo ykинe вeтoтo зa Македонија“

Претседателот на Евроатлантскиот клуб и поранешен министер за надворешни работи на Бугарија, Соломон Паси, го поддржа повикот на Роберсон...

More Articles Like This