October 20, 2021, 10:51 pm

На Евзони пpoнajдeнa вpтoглaвa кoличинa нa кaнaбиc вo мaкeдoнcки кaмиoн – пpивeдeнo eднo лицe

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Со помош на кучиња душкачи и припадници на грчката Независна служба за јавни приходи, на граничниот премин Евзони, во камион што во Грција влегол од Македонија, биле откриени 90,5 килограми канабис, јави дописничката на МИА од Атина.

Суровиот канабис, според грчките медиуми, бил спакуван во 88 пакувања скриени во петте резервните гуми под камионот.

Возачот на камионот бил уапсен.

Latest News

Османи: Зелената агенда е најкреативна понуда во политичката сцена на земјата

Портпаролот на Демократската Унија за Интеграција, Бујар Османи на денешната прес-конференција ја искажа проценката на ДУИ за изборната кампања,...

More Articles Like This