На лажен ИHcтаграм пpoфил Kapлеуша е претставена како албанска музичapka

Поврзано

Еве што доби Цеца за 8 ми Март

Јавноста со нетрпение чека медиумите да објават детали од нивната врска. На денешниот ден, 8 ми март, меѓународниот...

Дeнecкa e 8 Март, Мeѓyнapoдниoт дeн нa жeнaтa – eвe штo тpeбa дa знaeтe зa oвoj дeн

Денешниот ден 8. март е познат како меѓународен ден на жената. Главно се одбележува со подарување кон своите најблиски...

(ВИДЕО+ФОТО)Се појавиле нови шok детали за ИНТЕРВЈУТО НА ДЕЦЕНИЈАТА – во игра многу ПАРИ и незапамтен PACKOЛ

Интервјуто на Меган Маркл и принцот Хари со Опра Винфри е главна тема на сите светски медиуми, а ќе...
- Advertisement -

Јелена Карлеуша е една од најпознатите пејачки во регионот. На Инстаграм ја следат над 2,3 милиони луѓе ширум светот.
За неа се зборува дека е најконтроверзната пејачка и дека постојано ги поместува границите, како во музиката така и во модата.

На социјалните мрежи почна да кружи лажен профил кој поставува нејзини фотографии, што не е чудо бидејќи Карлеуша има голем број обожаватели и популарна во регионот. Меѓутоа, тоа што е интересно е описот на самиот профил како и неговото име.

„Страница за Јелена Карлеуша, најголемиот албански музичар“, стои во описот на профилот, а неговото име е „Karlykosova“.

Latest News

(Видео) Откриена планина со злато во Конго, се проценува дека има околу 60-90 проценти златна почва

Локалното население во Коњи Лухихи, лоцирано во провинцијата Јужен Киву во Конго, открило злато на почвата на планината лоцирана...

More Articles Like This