December 9, 2021, 10:42 am

На нeмиpитe им нeмa кpaj: 3aгинa нoвинap вo 6om6aшки нaпaд вo Авганистан

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Новинарот на авганистанското радио Елиас Даџи загина денеска кога експлодирала бомба прикачена на неговиот автомобил.

– Во нападот се повредени уште три лица, меѓу кои и едно дете, изјави портпаролот на гувернерот на покраината, Хелманд Омер Звак.

Директорот на радиото, Азади Сами Махди, на Твитер потврди дека неговиот колега и пријател Елиас Даџи е убиен во терористички напад утрово.

Latest News

Нова Влада – нов вeто: Нема пpoмена во ставовите во Бугарија

Бугарија одлучи да не го промени својот став, односно да не го повлече ветото за почеток на преговорите за...

More Articles Like This