September 24, 2020, 8:30 pm

На Ромите им се потребни подобри услови за живот и повисок животен стандард, а не дневно политички ПР методи преку кои се купуваат политички поени

Поврзано

(Фото) Нeгрижа на власта на дело: Арената „Филип Втори“ изгледа како да е стадион стар повеќе од 50 години

Негрижата на власта кон државниот имот сѐ повеќе може да се забележи буквално насекаде околу нас. Не само што...

Ивановски: Првиот дел од пругата кон Бугарија Владата ветуваше дека прво ќе биде завршен до март 2019, па до декември 2019, но сѐ уште...

Претседателот на Комисијата за транспорт на ВМРО-ДПМНЕ, Синиша Ивановски вечерва во гостување на Телма телевизија, истакна дека првиот дел...

„Рускоска е oбвинитeл на СДСМ која служи за политички пpoгон на луѓе од ВМРО-ДПМНЕ“

Тони Менкиноски, претседателот на правната комисија на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во емисијата Анализа на ТВ 24, вели дека јавната...
- Advertisement -

Заедно со министерот за внатрешните работи Наќе Чулев и кандидатитот за пратеник во ИЕ2 Бојан Стојаноски ги посетивме и нашите сограѓани Роми од населба Даме Груев, општина Ѓорче Петров.

Поразговаравме со нив околку актуелните теми, како и за претстојните предвремени парламентарни избори кои треба да се случат. Иако на неколку пати биле уценувани и биле мета на обид за поткуп, сепак овие луѓе велат дека достоинството не се купува со пари. Токму поради тоа цврсто стојат на ставот дека обновата е повеќе од неопходна.

На нив им се потребни подобри услови за живот и повисок животен стандард, а не дневно политички ПР методи преку кои се купуваат политички поени. Разочарани се и од локалната и од централната власт, и поради тоа се цврсто убедени дека на 15-ти јули поддршката ќе ја дадат на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата “За обнова на Македонија”.

Доаѓа крајот на сите притисоци, криминали и уцени. Република Македонија мора да тргне напред и да расчисти со несериозни и неразбрани политичари.

Доаѓа време за обнова на Македонија!

Latest News

Кинеската вакцина први ќе ја добијат Бразил, Индонезија и Турција

Кинескиот фармацевтски гигант „Синовак“ објави кои земји, покрај Кина, ќе бидат први што ќе ја примат вакцината за коронавирусот. Според...

Приштина и Брисел и спремaaт нoж во грб на Србија

Одбивањето на Приштина да расправа за Сојузот на српски општини ја доведе во прашање и средбата меѓу претседателот Александар Вучиќ и премиерот на...

(Фото) Нeгрижа на власта на дело: Арената „Филип Втори“ изгледа како да е стадион стар повеќе од 50 години

Негрижата на власта кон државниот имот сѐ повеќе може да се забележи буквално насекаде околу нас. Не само што не се вложува во нови...

Ивановски: Првиот дел од пругата кон Бугарија Владата ветуваше дека прво ќе биде завршен до март 2019, па до декември 2019, но сѐ уште...

Претседателот на Комисијата за транспорт на ВМРО-ДПМНЕ, Синиша Ивановски вечерва во гостување на Телма телевизија, истакна дека првиот дел од пругата кон Бугарија Владата...

(Видео) Трамп и Меланија гpyбо иcвиркани на погpeбот на cyдијката на Врховниот суд, Рут Бадер Гинзбург

Американскиот претседател Доналд Трамп бил исвиркан денес, додека заедно со неговата сопруга Меланија ѝ оддадале почит на неодамна починaтaта cудијка на Врховниот cуд, Рут...

More Articles Like This