НА СДС ИМ СМЕТААТ ЖЕНИТЕ МУСЛИМАНКИ: Жестоки напади од мегафоните на СДС кон жените кои носат хиџаб!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Мегафоните на СДСМ/Сорос тргнаа во отворена хајка против сите жени од исламска вероисповест кои од верски причини и лични убедувања носат марама на главата, пишува порталот Журнал.нет.

Таков е и доскорешниот шеф на центарот за комуникации на СДСМ Ивор Мицковски.

Мегафонот на СДСМ на неговиот фејсбук профил директно се обрати до Мухамед Зекири и неговата сопруга, но и до сите жени муслиманки кои носат марами:

„Зекири, за кој ку*ац ќе ни се социјалдемократи ко тебе. Ало бе мајсторе, држиш забулена жена… Заостанато општество… Иди у Саудиска Арабија…“.

Ова е отворена навреда кон сите жени со исламска вероисповест, кои се нечии баби, мајки, сопруги, сестри или ќерќи и кои порано или сега носат марама на главата.

Ваквиот став на Мицковски од СДСМ има полна поддршка од поддржувачи од неговата партија. Оние кои имаат стиснато лајк на статусот на Мицковски со својата јавна поддршка се поддржувачи на овој говор на омраза кон муслиманите, особено кон муслиманската жена.

1 коментар

Latest News

(Видео) Дефинитивно пожapoт излегува од контрола: Снимка од бензиската на Макпетрол на граничниот премин Богордица

Од околу 14 часот гори и борова шума во близина на граничниот премин Богородица, непосредно над едно од тамошните...

More Articles Like This