September 28, 2021, 12:40 pm

На скопскиот аеродром пристигнаа 38.400 вакцини од Астра Зенека

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Вечерва пристигнаа 38.400 вакцини од производителот Астра Зенека преку Ковакс механизмот. Вакцините ќе бидат наменети за ревакцинација и вакцинација на граѓани над 60 години.

Министерот за здравство Венко Филипче апелираше до граѓаните да се пријават на vakcinacija.mk

Утре се очекува да пристигнат уште 100 000 вакцини кои се донација од кинеската влада.

Latest News

Kaндидaтoт нa ВМРО-ДПМНЕ зa Охрид Кирил Пeцaков: Гapaнтиpaмe пpoeкти зa пpoмeни

Гарантираме проекти за промени, проекти за победа. Наша главна одлика се аргументите за изборните програми. Наредните денови нека бидат...

More Articles Like This