January 28, 2021, 3:48 am

На СП без Манасков, Борко, Џомба: Кире и Столе ќе ја водат подмладената Македонија

Поврзано

Кире Лазаров е новиот селектор на Македонија?

Кире Лазаров е голем фаворит во трката за нов селектор на Македонија, откако Ракометната Федерација на Македонија во текот...

Се огласи македонската Џудо федерација за случајот со поранешниот тренер обвинет за злоcтавување малолетнички

Македонската Џудо федерација во однос на последните информации за приведување на еден поранешен тренер по џудо, со обвинувања за...

Конте зapaбoти цpвeн кapтон: Тренерот на “Интер” ce иcклyчи и му yпaти “coчни збopoви” кoн cyдиjaтa

Интер не успеа да го победи Удинезе и не го искористи најдобро поразот на Милан од Аталанта, а на...
- Advertisement -

Селекторот Данило Брестовац реши сериозно да ја подмлади репрезентацијата за претстојниот светски шампионат во Египет, бришејќи неколку имиња од списокот на патници за Каиро. Крилата Дејан Манасков и Гоце Георгиевски ќе ги нема во црвено-жолтиот дрес во земјата на „фараоните“, исто како и голманот Борко Ристовски, кој го пропушти и квалификацискиот двомеч со Финска и со Швајцарија кон крајот на 2020 година.

Од поискусните ракометари Брестовац за лидери ги зеде капитенот Лазаров и пивотот Стојанче Стоилов, кој за разлика од Георгиевски и Манасков одговори позитивно на повикот да се приклучи на подготовките за СП во Египет.

Стручниот штаб беше задоволен од прикажаната игра на подмладената репрезентација на двомечот со Чиле во изминатата седмица, па сега голем дел од овие ракометари ќе добијат шанса и на едно големо натпреварување да го облечат репрезентативниот дрес, што сигурно ќе им биде големо искуство и за во иднина.

извор: ekipa.mk

Latest News

Тасевски: Според големата Финска Реформаторка родот е флуиден, легнуваш како машко, се будиш како девојче

Актерт Сашо Тасевски реагираше на контроверзните реформи во образованието кои власта планира да ги спроведе во најкраток можен рок. „Наскоро...

More Articles Like This