НЕБАЛАНСИРАН ПРИЛОГ НА ДЕНОТ: Пензионерките кои им приредија кошмар на членовите на „ад-хок“ телото!

Поврзано

КОСТА ПЕТРОВ ОСТАНА БЕЗ ЗБОРОВИ: Откако „пола партија“ е во карантин, нема одговор дали ќе делат летоци

Вечерва во емисија „Топ Тема“ имаше вклучување Коста Петров, кој што го избегна да одговори на прашањето на...

(Видео) БЕВ ВО КОМА, А СЕГА СУМ МНОГУ ПОДОБРА: Како се лекуваат пациентите со ковид-19 на Инфективна клиника во Скопје?

На телевизија Клан ѝ беше доволено да влезат и да ја снимат состојбата што се случува на Инфективната клиника,...

МИТРЕВ: За жал, се покажа како точна мојата претпоставка дека со олабавување на мерките ќе се врати вирусот

За жал, се потврди мојата претпоставка дека со олабавување на мерките ќе ни се случи повторно враќање на вирусот,...

Две пензионерки фатени од камерата на Канал 5 телевизија во рамките на нивната утринска програма Здраво Македонијо, во плодна и пријателска дебата ги вкрстуваат нивните аргументи околу статусот и положбата на пензионерите во времето на СДСМ и во време на ВМРО-ДПМНЕ.
zdravo-mak-640x357

„Јас сум за ВМРО, она е за друга партија“, вели порасположената баба во пријателскиот муабет. Дебата се разгорува, па покрај за примањата на пензионерите зафаќа и други општествени теми. За среќа на водителот и уредниците во Сител, бабичките на клупата декларираат различни политички гледишта.

Дали телевизијата ќе биде казнета затоа што и бабата која навива за СДСМ се сложува дека пензиите се добри – ќе видиме по некој од наредните извештаи на АВМУ. Видеото достигна виралност на македонскиот дел од интернетот, а има и зошто.

Секој дополнителен коментар е излишен – бабичките на денот зборуваат сами за себе:

Актуелно

НАЈKPИТИЧНО ВО ЧАИР: Состојба по населби во Скопје

Од вкупно 89 новозaболeни од Ковид-19 на целата територија на Македонија, 35 се од подрачјето на град Скопје. Распоредено по...

(Видео) БОКИ 13 И СЕ ЗАКАНИ НА СУДИЈКАТА, ЗАЕВ Е КРЕАТОРОТ НА СЦЕНАРИОТО ЗА РУШЕЊЕ НА СЈО: Ако добие драконска казна има уште едно...

Скандалозни заврши зборови, вака наједноставно може да се објасни ситуацијата која денес ја затекнаа новинарите во судницата на едно од последните рочишта за случајот...

ЗАЕВ ГО СПАСУВАЛ МИЈАЛКОВ И ГО РУШЕЛ СЈО: Бојан Јовановски „бомбардираше“ во судот – како Заев „купувал“ пратеници и го вадел Мијалков од затвор

Средбата која што се случила помеѓу Зоран Заев и Јордан Камчев се случила на 02.април, а Камчев го снимал и Зоран Заев,  а за...

ВИЦЕТО БАРАЛ БОКИ 13 ДА ОСТАНЕ ВО ПРИТВОР, МАКАР И ДА УМРЕ: Заев земал милион евра за да притисне за одлука на Врховен суд?!

Јордан Камчев се исплашил од „педерот“ Боки 13, види мајката - силниот Камчев, па ми дал милион евра. Тој можеби дал, дал милион евра, можеби...

ВИДЕЛА, НЕ ВИДЕЛА, ЗАЕВ БИЛ, КАМЧЕВ БИЛ: Боки 13 ја направи Русковска пуздер во завршните зборови

Вилма Русковска се шетала како „Мечка Божана“ од медиум на медиум откако го уапсила Боки 13. Јовановски објаснуваше и едно нејзино гостување на „Канал...

Повеќе вести