НЕВЕРОЈАТНА УБАВИНА ВО МАКЕДОНСКА ЦРКВА ВО АВСТРАЛИЈА: Австралиските медиуми пренесуваат за „делата на модерниот Микеланџело“ во македонска црква во Перт

Поврзано

УРНЕБЕСНО ВИДЕО: Србин не му дава цигара на „северџан“ во Америка

  Урнебесно видео кое ја насмеа цела Македонија, само со овие зборови може да се опише видеото кое го објави...

БЕЗ КОМЕНТАР: Вработените во „Македонски Шуми” сѐ уште без плата, а од понеделник и без здравство

Вработените во "Македонски Шуми" сѐ уште без плата, а од понеделник и без здравство, пишува на фејсбук Кире Михајлов. Зоране,...

Националната ТВ станица во Австралија од Перт, направи прилог за Македонската црква „Св.Никола“ која ја опиша како „навидум обична одндвор“ но „волшебна“ одвнатре

 

Позади ѕидовите на Македонската Православна црква во северен Перт „Св.Никола“ се случува неверојатна уметност од рацете на модерниот Микеланџело, кој 16 години ги исцртува ѕидовите на црквата – велат од Австралиската национална телевизија.

Целиот прилог погледнете го подолу:

Sveti Nikola – Macedonian Orthodox Church (North Perth, Austra…

Simply Beautiful !Sveti Nikola – Macedonian Orthodox Church (North Perth, Australia)

Julkaissut Macedonian Australian Pride Perjantaina 18. maaliskuuta 2016

Актуелно

ФАЛБАТА Е ‘РЃА: Ако место да работи Филипче продолжи да шета по ПР агенции, бројките не можат да бидат поразлични од денешните

Не може да очекуваме подобри резултати во однос на справувањето со корона вирусот, ако министерот за здравство Венко Филипче,...

НИКОЛОСКИ: Во услови кога за три дена има 115 нови случаи е неодговорно да се зборува за избори

Во услови кога за три дена има 115 нови случаи е неодговорно да се зборува за избори, нагласува потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски. Тој...

НИКОЛОСКИ: Кога на Заев му се рyши планот за брзи избори виновни му се граѓаните, во суштина Заев е виновен

Денеска кога на Заев му се руши планот за брзи избори по цена на човечки животи, виновни му се граѓаните а во сушнина Заев...

НИКОЛОСКИ: Македонија е прва во регионот по број на пoчинaти и зapазени, а на дното по број на тестови на милион жители

Споредено со регионот, Македонија е на врвот на листата по број на пoчинати и на зaразени лица на милион жители, но сме дното на...

КАСАМИ ОПАСНОСТ ЗА ЛИДЕРИТЕ: Без маска и ракавици, на иста маса со половина Свиларе

Претседателот на тетовското крило на БЕСА Билал Касами и коалиционен партнер на СДСМ и Зоран Заев, денес, спротивно на сите протоколи за заштите од...

Повеќе вести