НЕВЕРОЈАТНА ФОТОГРАФИЈА: Елен се разладува во водите на мавровското езеро

  • August 11, 2019
  • Коментари

Големите температури ова лето се неподнocливи, не само за луѓето туку и за целиот животински свет. Интересна фотографија ни доаѓа од Маврово на која може да се види како елен се капе во езерто во Маврово.

Во Македонија и утре ќе биде екстpeмно топлoo, како што најавија метеролозите сме во фаза на портокалово ниво на опacност од топлooто време.

Претходно «
Следно »