Неверојатно достигнување: Јубилеен 100ти гол за нашата гордост Пандев

Поврзано

„Форбс“ oткpи кoj e нajвpeдeн клyб вo cвeтoт

Финансискиот магазин „Форбс“ ја објави денеска своја годишна листа на највредни спортски клубови во светот, на која петта година...

Во продажба билетите за Европското првенство во ракомет, ова се цените

Машката репрезентација ќе игра против Словенија, Црна Гора и Данска на Европското првенство во Унгарија и Словачка следната година....

Лазаров: На секој мeч ќе одиме на победа, ако играме како што умееме, не е важно кој ќе ни биде pивaл

Македонската ракометна репрезентација доби тешка група на денешната ждрепка за Европското првенство 2022, но Лазаров вели дека нема изговори,...
- Advertisement -

Капитенот на македонската репрезентација, Горан Пандев уште еднаш ја покажа својата класа во Серија А. Гранде Пандев за само 20-тина минути постигна два гола за својата Џенова во натпреварот против Беневенто во Серија А и дојде до неверојатно достигнување. Тој го постигна јубилејниот 100. погодок во Серија А со што стана рекордер помеѓу фудбалерите кои доѓаат од Балканот и поранешната СФРЈ.

Првиот гол, Пандев го постигна во 11 минута со кој израмни на 1:1 откако во петтата минута Виола стрелаше за гостите. Вториот гол Пандев го даде во 21. Минута, откако претходно Лападула по втор пат му донесе предност на Беневенто.

Latest News

Taжнa вecт: Пoчинa Кирил Псалтиров, дoajeн на мaкедонското глyмиштe

Денес на 08.05.2021 после долго и тешко боледување, во Скопје, почина Кирил Псалтиров доајен на македонското глумиште. Тој беше еден...

More Articles Like This