НЕВЕРОЈАТНО: Умрел од вотка, се разбудил во мртовечница, па продолжил да пие

  • December 1, 2016
  • Коментари

Пољак по име Камил, толку многу се напил водка, што срцето му престанало да работи, па локалните лекари го прогласиле за мртов и го ставиле во мртовечница.

Tука следува циркусот…….

pijanstvo-alkoholizam-shutterstock_1000x0

Овој 25-годишњак, се разбудил се освестил по пијанството и сватил каде се наоѓа.

Веднаш ја скршил вратата, излегол и наместо да оди дома да одмара и потполно да се отрезни, се вратил во пабот да продолжи да пие со друштвото, пренесува ,,Дејли мејл“

Пољакот сепак излегол појјак од судбината и од законите на природата.

 

Претходно «
Следно »