October 21, 2021, 12:01 am

„Неговата жpтва го дарува вечниот живот на човекот“: Груевски со честитка по повод најголемиот христијански празник

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Поранешниот премиер на Република Македонија на социјалните мрежи упати честитка по повод најголемиот христијански празник Велигден.

„Неговата жртва го дарува вечниот живот на човекот. Христос воскресна!!!“, напиша Груевски на фејсбук.

Latest News

Бајден јавно призна дека е загрижен поради кинеските хипepcонични pakeти

Американскиот претседател Џозеф Бајден изјави денеска дека е загрижен за кинеските хиперсонични ракети, неколку дена откако медиумите објавија дека...

More Articles Like This