September 27, 2021, 11:27 am

Неготинчанец заработи kpивична, место да седи во изолaција, отишол да пазари…

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Одделение за внатрешни работи Неготино, поднесе кривична пријава против П.Р.(50) од Неготино, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“. На 06.12.2020 во продавница купувал производи, иако според решение од 30.11.2020 издадено од Државен аанитарен и здравствен инспекторат му била одредена изолација во домашни услови.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Latest News

Пpивeдeни нeкoлку мaлoлeтници oд тетовско – физички нaпaднaлe друг малолeтник, eдeн oд нив кopиcтeл и мeтaлен пpeдмeт

Вчера (26 септември) околу 21.30 часот, полициски службеници од СВР Тетово привеле двајца малолетници од тетовското село Копанце на...

More Articles Like This