НЕ ГО ПОЗНАВАШЕ, А МУ ПУШТИ ЈАЗИК: Заев лажеше дека не го познава, а маршира еден до друг и се гушкаа со Верушевски

Поврзано

(Видео) АМБАСАДА НА САД: Како и обично, Русите си играат со вистината, ни видеото не е реално

Русија си игра со вистината, а притоа не користи ни вистински снимки и фотографии, соопшти денеска американската амбасада во...

НАМЕСТО ПАРИ БОНОВИ: Здравствените работници кои се справуваа со Ковид-19 место кеш ќе добијат платежна картичка

Платежна картичка за купување на домашни производи ќе добијат и здравствените работници ангажирани за справување со Ковид-19, официјално обелодени...

ДИМИТРОВ „ПРОГОВОРЕ“ АЛБАНСКИ: Наместо Македонија стави знаменце

Вчера на социјалните мрежи се појави контроверзна фотографија, на која актуелната министерка за одбрана, Радмила Шекеринска, позира до градоначалникот...

Лидерот на СДСМ и аболиран криминалец Зоран Заев со месеци ги менуваше изјавите за неговото познанство со првообвинетиот во „Пуч“, вечниот трговец со туѓи прислукувани разговори, Зоран Верушевски. Преку партискиот портпарол прво и соопшти на јавноста дека тој и екс-разузунавачот не се познаваат и не комуницирале.

zaev-verusevski-jazik-guskanje

Но, соочен со многуте факти Заев сфати дека мора да признае дека освен што го познава, тој со Верушевски и тесно соработува. Така, прво призна дека имале неколку заеднички средби, а потоа и дека оствариле соработка.

 

Соочен со докази, Заев истакна и дека освен со Верушевски, комуницирал и со неговото семејство. На синот му купил компјутер, а сакал да му купи и автомобил.

Кога Катица Јенева го ослободи Верушевски од притвор, неговата сопруга јавно му се заблагодари на Заев за овој чин.
sonja-verusevska

И кога клопчето целосно се отвори, Заев лицемерно одлучи да си ги побие сопствените тврдења и јавно излезе на марш рамо до рамо токму со Зоран Верушевски.

 

 

Актуелно

ФАЛБАТА Е ‘РЃА: Ако место да работи Филипче продолжи да шета по ПР агенции, бројките не можат да бидат поразлични од денешните

Не може да очекуваме подобри резултати во однос на справувањето со корона вирусот, ако министерот за здравство Венко Филипче,...

НИКОЛОСКИ: Во услови кога за три дена има 115 нови случаи е неодговорно да се зборува за избори

Во услови кога за три дена има 115 нови случаи е неодговорно да се зборува за избори, нагласува потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски. Тој...

НИКОЛОСКИ: Кога на Заев му се рyши планот за брзи избори виновни му се граѓаните, во суштина Заев е виновен

Денеска кога на Заев му се руши планот за брзи избори по цена на човечки животи, виновни му се граѓаните а во сушнина Заев...

НИКОЛОСКИ: Македонија е прва во регионот по број на пoчинaти и зapазени, а на дното по број на тестови на милион жители

Споредено со регионот, Македонија е на врвот на листата по број на пoчинати и на зaразени лица на милион жители, но сме дното на...

КАСАМИ ОПАСНОСТ ЗА ЛИДЕРИТЕ: Без маска и ракавици, на иста маса со половина Свиларе

Претседателот на тетовското крило на БЕСА Билал Касами и коалиционен партнер на СДСМ и Зоран Заев, денес, спротивно на сите протоколи за заштите од...

Повеќе вести