Неделен хороскоп: 24-30 декември

Поврзано

Близнаците денес добро ќе заработат, овните ќе уживаат со саканата личност

ОВЕН Имате налет на инспирации кои може да ви донесат нови идеи и креации кои подоцна добро ќе ги наплатите....

Денот носи многу радосни вести

Овен Би можело да се случи да потклекнете пред нечие додворување, и да сфатите колку е убаво да бидете освоени,...

Близнаците да не се oптoвaрувaат со многу работа, Шкорпиите се постојано нaпнaти

ОВЕН Ако останете доволно фокусирани и посветени на работата, ќе можете да стигнете далеку на ова поле. Ќе се приближите...

Последната недела од декември ни го носи и новиот неделен хороскоп. Влеговме во владеењето на Јарецот, а тоа ќе ни донесе стабилност во меѓучовечките односи. Кај некои знаци може да дојде до заладување на полето на љубовта, но тоа е од привремен карактер.

Овен

Ќе размислувате многу за работата и ќе сумирате дека оваа година и не била толку лоша. Дајте си себеси повеќе ветар во грб и подгответе се среќно да ја дочекате новата година.

Саканата личност е покрај вас.

Здравјето е добро.

Бик

Новите планови веќе се на маса за вас. Не можете да дочекате да ја испратите новата година и да влезете во новата.

На љубовен план, оваа недела ви носи посебна љубовна магија.

Здравјето е одлично.

Близнаци

Оваа недела ви е потребна мала помош кога станува збор за обврските на работа.

Се што ви е потребно е домот, саканата личност и чаша вино.

Вежбајте повеќе.

Рак

Оваа година ќе ја испратите со насмевка на лицето, барем кога станува збор за работата.

На љубовно поле се појавува нова личност.

Шетајте повеќе.

Лав

Крајот на годината ви покажува колку многу вредите, а до сега се мачевте и не добивте никакви признанија. Сумирајте: добра недела, добра година.

Завршивте една љубов, но полека се враќате кон заљубеноста.

Добро се чувствувате.

Девица

Новата работа ве прави среќни.

Партнерот ви подготвува изненадување.

Намалете ги оброците.

Вага

Ве вади од такт егоцентричноста на вашите колеги.

Во љубовта, доаѓа нова личност која е вашата сродна душа.

Добро се чувствувате.

Шкорпија

Завршивте се што треба да се заврши и среќни влегувате во новата година.

Иако многу промени се случуваа на полето на љубовта, време е за поголеми промени.

Потребен ви е свеж воздух.

Стрелец

Ги вративте долговите и сега сте подготвени да влезете во новата година и да направите нови планови.

Љубовта цвета како и досега.

Здравјето е одлично.

Јарец

На добар пат сте до успехот. Продолжете така.

Партнерот е ваша најголема поддршка.

Несоница.

Водолија

Многу работевте досега, а оваа недела можете да одморите и да се препуштите на новогодишната еуфорија.

Вашата врска има потенцијал за иднина. Можен е брак.

Чувствувате замор.

Риби

Долго не сте биле под ваков притисок на полето на работата. Бидете трпеливи.

Во љубовта ви оди добро, всушност и подобро одошто се надевавте. Само уште ги криете своите емоции.

Здравјето е добро.

Актуелно

Шokaнтнa ayдио бomбa: “Рашо одобри, се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да...

Шокантна нова аудио бомба се појави на социјалните мрежи во која се слушаат два гласа за коисе тврди дека...

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во километарски колони, возачите се нервозни...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото обраќање може да го следите...

Чулев: Изборни нepегуларности нajcтрого ќе се caнкционираат, без разлика од која партија доаѓаат

Главен акцент треба да се стави на спречување на секаков вид на изборни нерегуларности, кои најстрого ќе бидат санкционирани, без оглед од која политичка...

(Видео) По зakaните по неговиот и животот на Јовановски, Дуковски видно вознемиpeн, известени се и амбасадите

Видно вознемирен и нервозен вака може единствено да се опиште денешниот настап на адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски при изјавата пред обвинителството откако...

Повеќе вести