НЕЗНААТ СО ПАРИ: Овие четири хороскопски знаци секогаш одат со празни џебови

Поврзано

Близнаците да не се oптoвaрувaат со многу работа, Шкорпиите се постојано нaпнaти

ОВЕН Ако останете доволно фокусирани и посветени на работата, ќе можете да стигнете далеку на ова поле. Ќе се приближите...

Бидете она што сте и сѐ ќе биде добро

Овен Постепено се ослободувате од стресот и напнатоста што ги имавте во минатото. Вашиот бизнис сега се подобрува. Ја сакате...

Пред вас е убав период за љубов

Овен Освен сензацијата на којашто работите, денес ќе се занимавате со интуитивни содржини, што ќе ги внесувате во љубовниот живот....

Некои луѓе успешно располагаат со платата цел месец и успеваат дури и да заштедат, меѓутоа постојат и такви кои веќе само неколку дена по платата имаат финансиски проблем.

Како и во секој сегмент од животот, ѕвездите и овде замешале прсти, па припадниците на следниве знаци едноставно не умеат да располагаат со пари.

 

Вага

Вагите се познати по тоа што одат многу по шопинг и неретко сите пари ги трошат на работи за кои и самите не знаат дека им се потребни. Честото непромислено трошење на пари секој месец е на работ на банкрот.

Стрелец

Кога се во прашање излегувањата со друштвото, Стрелците се дарежливи и на тоа никогаш не штедат. Својте пари често ги трошат на други него на себе, но секоја нивна сметка е направена без трока размислувања, па брзо остануваат со празен паричник.

Лав

За разлика од великодушните Стрелци, Лавовите своите пари ги трошат исклучиво на себе и тоа најчесто повеќе пари отколку што можат да си дозволат. Тие максимално уживаат во луксуз и живот на висока нога, но кога ќе подразмислат за плаќање на сметки, сфаќаат дека си се ставиле во дебел минус.

Близнаци

Близнаците се многу спонтани и не размислуваат на долги стази, што дефинитивно ги прави најнеодговорни од сите знаци во Зодијакот, кога парите се во прашање. Често се толку невнимателни што можат цела плаа да ја потрошат за еден ден.

Актуелно

МИХАИЛОВ ДО СДСМ : Господо од СДС, Вашите 5 минути поминаа, доаѓа правдата во Македонија!

После вчерашните обвинувања од страна на Кире Михаилов, партиски активист и член на ВМРО ДПМНЕ дека против него се...

Преговори нема ни годинава, Германија се пишмани

Германија, која од денеска го презема ротирачкото шестомесечно претседавање со Европската унија од Хрватска, не може да вети почеток на преговорите за членство со...

(Видео) Заев да каже за што ги пoтpoшил парите од Дака и дали го полни пpaвоcудcтвoто со негови луѓе за да бeгa од пpaвдaтa

Зоран Заев вчера призна дека се сретнал со српскиот бизнисмен кој го слушнавме како кажува дека му дал 300.000 евра. Заев мора да собере...

(Видео) Повторно дpaма во cyдницата, Боки 13 обвинyвa за намecтено cyдење

Денес во Кривичниот суд треба да започне судењето за „Меѓународен сојуз“, а на обвинителна клупа седат пратеничката Фросина Ременски и Бојан Јовановски. Овој предмет ќе...

Почнува пријавувањето за гласање на лицaтa со Koвид-19, во caмoизoлaција, бoлни, нeмoќни и хpoничнo бoлнитe

Почнува пријавувањето до Општинските изборни комисии на лицата со Ковид-19 и во самоизолација, на болните, немоќните и хронично болните за гласањето на предвремените парламентарни...

Повеќе вести