October 19, 2021, 4:36 pm

Неизвесноста трае: И во второто полуфинале ќе се играат продолженија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Неизвесност во одлучувачкиот натпревар помеѓу Англија и Данска. И по крајот на 90 минути неизвесно кој ќе оди во финале и ќе си ги одмери силите со италијанската репрезентација.

Натпреварот помеѓу Данска и Англија, во 90 минута беше нерешен, поради што и овој пат одлучувачко ќе биде продолжението од дополнителни 30 минути.

Latest News

Еврокомесарот Вархеји против одвојување на Македонија и Албанија

Еврокомесарот за проширување, Оливер Вархеји, изјави дека работи до декември да се одржи првата Меѓувладина конференција со Македонија заедно...

More Articles Like This