October 21, 2021, 11:42 am

НЕКА ТИ Е СРЕЌЕН РОДЕНДЕНОТ: Пејачот Нино Величковски го прослави 66-от роденден

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Познатиот македонски пејач, Нино Величковски наполни 66 години.

Тој роденденот го прослави во кругот на своите најблиски, односно со сопругата, ќерката, зетот како и со неговите четири внуци.

Нино на социјалните мрежи објави фотографии од семејната прослава, а се разбира на која тој беше глвната личност.

Latest News

(Видео) Пецаков: Пocтaвyвање фoтoвoлтaични пaнeли за зaштитa на живoтнaтa cpeдинa и нaмaлeни тpoшoци зa eлeктpичнa eнepгиja

Квалитетно изработената урбанистичко-планска документација овозможува заштита и унапредување на животната средина, а пак уредувањето на просторот и неговото планирање...

More Articles Like This