August 11, 2020, 11:01 am

Неколку скопски општини утре без cтpујa

Поврзано

На три недели пред почеток на учебната година уште не се знае cyдбината на учениците

Состанокот, што денеска требаше да го продолжат Комисијата за заразни болести и работната група на Министерството образование и наука,...

Вечерва coбир за спac на Универзална сала

Пред платото на Универзална сала вечерва во 20 часот ќе биде одржан собир во знак на револт откако во...

Филипче за кopoна летот за Финска, најголем дел од патниците патувале со косовски пасош

Венко Филипче на социјалните мрежи го објасни случајот за заболените со Ковид-19 стигнале во турку со лет до Финска. Во...
- Advertisement -

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, на ден 03.07.2020 година (петок), без електрична енергија ќе останат:

Од 09.00 до 12.30 часот, корисниците од дел од ул. Бутелски венец и ул. 1174, дел од бул. Македонско Косовска бригада (опш. Шуто Оризари, Чаир)

Од 08.25 до 12.00 часот, корисниците од бул. Борис Трајковски, објектите карши фабрика Охис, прва и главна капија (Ник Велк, Дизајн Пинтија и Електоконтакт) и објектите во и околу бивши Типо и Градинар Лозар (опш. Кисела Вода)

Од 09.30 до 13.00 часот, корисниците од ул. 1171, ул. Гарсија Лорка (бр. 20 до бр. 160), ул .Брсјачка Буна (од бр. 140 до бр. 190), ул. Морава, ул. Антони Дворжак, ул. Гвадалахара (од бр. 70 до бр. 150), ул. Хаџи Јован Шишков (од бр. 70 до бр. 100) (опш, Шуто Оризари)

Од 04.00 до 04.30 часот, корисниците од поголем дел од централното градско подрачје, дел од населба Пролет, Јавните институции и другите објекти на кеј на Вардар, Плоштад Карпошово Востание, Веро Џамбо, дел кај Зелен Пазар, дел од Кисела вода од Зграда Пегла до Технички преглед (опш. Центар, Кисела Вода)

Latest News

На три недели пред почеток на учебната година уште не се знае cyдбината на учениците

Состанокот, што денеска требаше да го продолжат Комисијата за заразни болести и работната група на Министерството образование и наука,...

Жена пpeгaзeнa од чeтиpицикл во Гостивар

На 10.08.2020 во 21.00 часот на ул. „Илинденска“ во Гостивар, четирицикл „линај“, со гостиварски регистарски ознаки, управуван од М.М.(34) од Гостивар удрил во пешак...

Вечерва coбир за спac на Универзална сала

Пред платото на Универзална сала вечерва во 20 часот ќе биде одржан собир во знак на револт откако во јавноста излезе информацијата дека истата...

Филипче за кopoна летот за Финска, најголем дел од патниците патувале со косовски пасош

Венко Филипче на социјалните мрежи го објасни случајот за заболените со Ковид-19 стигнале во турку со лет до Финска. Во однос на информациите за летот...

Доколку Заев успее да го “кyпи” ДУИ за влада, тоа ќе биде дokaз дека не вредат ни пет пари

Од лош политичар не можеш да очекуваш добро решение, а од човек како Зоран Заев кој во политикава како да влегол директно од пазарџиска...

More Articles Like This