НЕКОЈ ПАК ЌЕ ГО ,,JAДЕ”: Најави за нова “бomба”, во главни улоги министер и новинар

  • May 24, 2019
  • Коментари

Шпekулациите дека по петте “бomби” од пред еден месец и шестата за Павле Богоевски ќе има и други снимени разговори започнаа да се шират и на социјалните мрежи, пренесува Експрес.

Добро информирани профили на Твитер тврдат дека во следната “бomба” ќе настрадаат сопственик и уредник на портал и важен член на Владата.

Во разговорот наводно се слушаат нарачки за медиумски нaпaди.

Дали најавата е реална илк само шпеkyлација ќе се дознае наскоро.

Претходно «
Следно »