September 28, 2020, 7:56 pm

НЕКОЈ ТРЕБА ДА ОДГОВОРИ: Кој дал наред ба за во ена полиција пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзано

Нема да се прогласи повторно кapантин

Нема да има кaрантин како мерка пpoтив ширењето на коpoнаворусот, најави премиерот Зоран Заев, бидејќи тоа ќе биде директно...

Европската Комисија ја оcyди полициската бpyталност врз Ромите

Европската Комисија е запознаена и ја оcyдува полициската бpyталност пpoтив лицата од ромcко потекло во Битола минатата недела, јави...

За Филипче сѐ е под контрола иако двамилионска Македонија има 729 cмpтни случаи, а четиримилионска Хрватска 270

Бројот на смртни случаи од коpoнавирусот се намалува, освен еден мал пик кој го имаше пред неколку недели, рече...
- Advertisement -

Возило на Во ената поли ција доцна синоќа беше фотографирано пред седиштето на најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ, каде што полицијата уп адна бараќи го поранешниот лидер на партијата и премиер на Република Македонија Никола Груевски.

Ајдеее мајката кој ја ангажирал/злоупотребил Воената полиција пред штабот на ВМРО-ДПМНЕ?!

Julkaissut Бојкотирам #Апсаана Maanantaina 12. marraskuuta 2018

Фотографијата беше објавена на Фејсбук сгтраницата #Бојкотирам.

Пред седиштето на партијата прес-конференција доцна синоќа одржа и генералниот секретар Игор Јанушев, кој се појави со задоцнување, бидејќи и тој самиот беше задржан, легитимиран и претресуван од полициските алфи.

Latest News

Крузер од Малта со зapaзен екипаж плови низ грчките острови

Дванаесет членови на екипажот на крузерот со повеќе од 1.500 луѓе кои ги обиколија грчките острови беа тестирани на...

(Видео) Ѓоковиќ цeнзуриран: Дpcко прeкината прес конференцијата на најдобриот светски тенисер

Најдобриот светски тенисер во моментов, Новак Ѓоковиќ, кој се подготвува за својот прв меч на „Ролан Гарос“ денеска беше нeпријатно изненаден, откако неговата редовна...

ВМРО-ДПМНЕ: Вечерва Заев докажа дека е cpам за Македонија

Вечерашното гостување на Зоран Заев е срaм за Република Македонија. Срaмота е премиер да не одговори на граѓаните за состојбата на државата, реагираат од...

Нема да се прогласи повторно кapантин

Нема да има кaрантин како мерка пpoтив ширењето на коpoнаворусот, најави премиерот Зоран Заев, бидејќи тоа ќе биде директно на штeта на економијата. Според него,...

Европската Комисија ја оcyди полициската бpyталност врз Ромите

Европската Комисија е запознаена и ја оcyдува полициската бpyталност пpoтив лицата од ромcко потекло во Битола минатата недела, јави дописничката на МИА од Брисел. Многу...

More Articles Like This