October 20, 2021, 8:59 pm

Некој ќе скенира 90 фискални, некој ќе си добие 90 акции

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Претседателот на Управниот одбор Г-дин Андреја Јосифовски, се стекна со 90 обични акции од издавачот Макпетрол АД Скопје.

Дека 90 не е само обична бројка, ќе Ви стане јасно ако знаете дека просечната цена на акцијата на Макпетрол, денеска изнесува 73.191,87 денари.

Latest News

Митовски: Oбвинитeлcтвoтo ги бapa cвиpкaчитe кoи oбjaвиja зa пpeдизбopниoт пoтkyп oд Bлaдaтa

Во вечерашната емисија на ТВ Сонце гостуваше уредникот на Инфомакс Александар Митовски кој истакна дека Обвинителството ги бара...

More Articles Like This