October 18, 2021, 1:25 am

(НЕ)КУЛТУРА НА НИВО: Носителот на листата на СДС во Охрид со пцовки до гласачите!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Константин Георгиевски, носителот на листа на СДСМ во Охрид порача дека ако не не бивало нешто да направиме, требало сите „ у ку.ац да фатиме“, потоа во коментарите кажа дека претходникот на сеуште актуелниот Градоначалник и негов сопартиец од СДСМ додека бил на функција правел „кеш“ и затоа изгубил со 9000 гласа разлика. – пренесува локалниот портал Охрид1

Потоа тој појаснува дека се знаело кој градел во Охрид во минатите 4 години ( не наведувајќи кој ).

Нејасно е дали Георгиевски дебатирал со лице кое постои или со лажен профил кој го наведувал да зборува со вака „богат“ речник.

Судејќи според приложеното, очигледно во наредните 4 години јавноста ја очекуваат интересни седници на Советот на општина Охрид.

Извор:
Охрид1

Latest News

Целосно обработени податоците од Градско, Дојран, Лозово, Росоман и Центар Жупа, ова се резултатите

На веб-страницата на Државната изборна комисија објавени се првичните резултати од пет општини каде се обработени 100 отсто од...

More Articles Like This