НЕЛИ НЕ ЧИНЕШЕ „СКОПЈЕ 2014“: Зоран Заев го излижа тоа што го исплукал и си постави билборд на барокната зграда на плоштадот „Македонија“

Поврзано

КОВАЧКИ: Партијата што целиот историски развој го должи на проруска и просрпска структура не oбвинува дека сме против НАТО и ЕУ

Обвнувањaта дека ВМРО-ДПМНЕ е анти НАТО и aнти ЕУ се смешни и се за внатрешна употреба. Партијата што целиот...

НАРОДОТ ИМ Е КРИВ: Нeспособноста на СДСМ за која сега винoвни се граѓаните кои ги затворија како во притвop два месеци дома ќе не...

Македонија под власта на СДСМ има најлоши резултати во бopбата против коронавирусот Власта не треба да ја бара вината кај...

ЈА ПРОДАДЕ ЗЕМЈАТА: Заев ги прифаќа барањата на Бугарија за уkинување на македонската историја

Факти на денот според ВМРО-ДПМНЕ: 1. Главен актер во случајот Реkeт е Зоран Заев. 2. Со барањето брзи избори Заев ќе...

Празните зборови и ветувања, празната реторика на Заев и СДСМ од ден во ден станува се поочигледна и уште толку поочајна, имајќи ги во предвид катастрофалните рејтинзи и минималната посетеност на јавните настапи организирани од опозицијата

zaev_bilbord

Последен доказ дека она што го зборува Заев е само очајна, празна реторика е и поставувањето на билборд со неговиот лик на една од фасадите на плоштадот „Македонија“ во Скопје кои се дел од проектот кој непрестајно е критикуван безмалку цела деценија токму од партијата на Заев.

Не е прв пат од СДСМ да си ги излижат плуканиците кои јавно ги пропагираат со години. Освен поставувањето на билбордот на Заев на една од реконструираните фасади кои се дел од проектот „Скопје 2014“, минатата година сопругот на Шеќеринска, Божидар Јанковски организираше приватна забава во новиот МНТ каде што гостин беше и Заев со неговата сопруга.

 

Претходно и Андреј Жерновски, еден од најголемие противници на проектот „Скопје 2014“ го смести ЈП „Паркинзи општина Центар“ во барокната зграда во близина на Кривичниот суд.
poc_barok

Актуелно

ДО КОГА ЌЕ ГО ПУШТАТЕ ДЕВОЈЧЕТО ДОМА РАСПЛАКАНО?: Заев ја oбвини Нина Групер за лошата состојба на буџетот

Планира ли Зоран Заев да ја пyшти низ вода министерката за финансии, Нина Ангеловска? До кога ќе го пуштате...

СКАРАНИ СО ЛОГИКА, ОЧИГЛЕДНО ГИ СОВЕТУВА ЗАЕВ: Поради непочитување на мерките Комисијата за заразни болести препорача укинување на полицискиот час

Поради непочитување на мерките за заштита од коронавирус во државата, Комисијата за заразни болести ѝ препорачува на Владата укинување на полицискиот час, отворање на...

СКОПЈЕ ЕПИЦЕНТАР НА ЗАРАЗАТА: 16 нови случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 14 оздравени пациенти во: Скопје-3 и Тетово-11. На Клиниката за инфективни болести и фебрилни...

РУСКОСКА: Јанева ја избра страната на злoтo, торбата Луј Витон завршила кај родителите на Јовановски

Катица Јанева уште е во филмот на Чарлиевите Ангели, со овије зборови обвинителката Вилма Рускоска, ги почна завршните зборови за предметот „Рекет“. Според неа, Јанева...

OД КАДЕ МУ ИНФОРМАЦИИ НА КУРТИ: Избори во Македонија ќе има во јули

– Вршителот на должноста премиер на Косово Албин Курти денеска повторно се заложи за вонредни парламентрни избори во неговата земја, наведувајќи неколку држави во...

Повеќе вести