Нелоски: “Ќe им ги згoлeмимe плaтитe зa 50% нa oвиe тивки хepoи кoj ceкoj дeн ce излoжeни нa oпacнocт”

Поврзано

Мицкоски до Филипче: „Од одличен хиpypг, нaдeжeн миниcтep дa зaвpшиш кaкo клoвн нa Заев e гoлeм личeн пopaз“

Министерот за здравство Венко Филипче ја обвини ВМРО-ДПМНЕ дека манипулира пред јавноста со информациите за изградба на новиот Клинички...

(Видео) Здравковски pacпaли пo Царовска: „Baшaтa apoгaнциja Вe зacлeпyвa и caкaтe дa нaмeтнeтe миcлeњe дeкa ceгa имa диcкpиминaциja co нeлoгични пpимepи“

Мила Царовска очигледно Вашата ароганција Ве заслепува и дури сакате да наметнете мислење дека сега има дискриминација со нелогични...

Пoчинa тaткoтo нa Apбeн Tapaвapи

Гостиварскиот градоначалник Арбен Таравари на својот Фејсбук профил напиша дека неговиот татко починал. - „Почитувано семејство и драги пријатели, по...
- Advertisement -

Поранешниот претседател на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ и моментален претседател на Градскиот комитет во Скопје, Владимир Нелоски, на својот Фејсбук профил упати честитка до пожарникарите за нивната упорност за добивање на она што законски им следува и се заложи наредната локална власт на Град Скопје која ќе биде од коалицијата „Обнова на Македонија“, да ги покачи нивните плати за 50%.

– Честитки до пожарникарите за изборената победа, уште еден доказ дека доколку се борите за нешто со сиот свој капацитет, чесно и со искрени намери секогаш ќе успеете да победите! 👨‍🚒👩‍🚒Тие се изборија за она што по закон им следува што сепак не е доволно за таква благодарна професија, токму затоа следниот Градоначалник на Град Скопје од коалицијата за “Обнова на Македонија” ќе им ги зголеми платите за 5️⃣0️⃣% на овие тивки херои кој секој ден се изложени на опасност!!!
Кога сме кај пожарникарите до каде се Петре ветените противпожарни станици во Драчево и Бутел❓⁉️
До каде е ветеното подобрување на условите за работа❓

Latest News

Од турски агол: Америка сака да ја врати Русија во 90-тите

Американската желба е Русија да се врати во времето кога била затворена земја како што тоа било случај во...

More Articles Like This