НЕМАЛ ВРЕМЕ ДА МУ ГО НАУЧИ ИМЕТО, ГО ЛЕТАЛ ОРЕЛОТ: Еве го коментаторот кој не сакаше да му го спомене името на Стоилов

  • January 14, 2019
  • Коментари

Срамно изживување на државна телевизија врз македонски репрезентативец се случи во моментите на спортско славје по првата победа на Македонија на Светското ракометно првенство во Германија и во Данска.

За време на директниот ТВ пренос од натпреварот меѓу Македонија и Јапонија во Минхен на вториот канал на Македонската радио телевизија, уредникот на спортската редакција на албански јазик во МТВ, Мустафа Адеми се дрзна крајно непрофесионално да се изживува врз македонскиот репрезентативец Стојанче Стоилов не изговарајќи го во ниту еден момент за време на својот коментар неговото име. Но, постојано нарекувајќи го „играчот со број пет“. Очигледно тој поради други активности немал време да му го научи името на македонскиот ракометар.

 

Претходно «
Следно »