August 9, 2020, 12:57 pm

НЕМАШЕ ШАНСИ ДА ПРИФАТИМЕ ВАКВИ ОТСТАПКИ: Отстапките кои ги направи Заев, ни на сон не му паѓаа дури и на Бранко!

Поврзано

Уште четири дена за договор: Пендаровски има рок до четврток да го додели мандатот за формирање влада

Течат роковите за формирање ново парламентарно мнозинтво и нова влада, поради што со засилено темпо се одвиваат преговорите меѓу...

ТАРАВАРИ ГО КАЖА УCЛОВОТ – во влада со ДУИ ако Зибери е премиер

Гостиварскиот градоначалник Арбен Таравари од Алијанса за Албанците, вчера за телевизија Телма кажа дека коалицијата на Алијанса со Алтернатива...

Таравари: Би влегле во коалиција со ДУИ само под еден yслов

Би влегле во Влада со ДУИ само доколку мандатар биде Насер Зибер, истакна за Телма, Арбен Таравари, од Алијансата...
- Advertisement -

Во ексклузивното интеврју за Инфомакс, екс премиерот Никола Груевски одговори зошто не постигнал договор со Грција за името во 11-те години додека тој бил на власт. Груевски посочи дека од неговата Влада се барале отстапки кои што тој не можел да ги прифати, додавајќи дека ни во со не можеле да замислат дека ќе дојде марионетска власт во Скопје која ќе потпише договор кој што наликува како да е пишуван во Атина

-За  името од нас се бараа крупни остапки кои што наше убедување беше дека не треба да ги отстапип. Тоа што дојде друга марионетска власт и прифати се што и напишаа од Атина тоа е друга работа. Ние ни во сон немавме дека може да се случи таков човек да дојде за премиер и таква влада. И предавствата да ги прикажуваат како големи успеси. Ние добивме Влада која што поразите ги прикажува како успеси. Тоа не замисливо беше во тоа време, ние сакавме да дојдеме до решение, но не вакво. Ова е како во Атина да седнал премиерот да го напише договорот и ти го даваат.

 

(ПРВ ДЕЛ) Мега-интервју со Никола Груевски!

(ПРВ ДЕЛ) Мега-интервју со Никола Груевски!

Julkaissut infomax.mk Sunnuntaina 10. helmikuuta 2019

Latest News

Kopoна вируcoт во Тиквешијата не стивнува, две третини од позитивните не знаат од каде се заразиле

Корона вирусот во Тиквешијата зема замав и секојдневно се регистирираат нови позитивни пациенти во изминатите три недели. Денес, до...

Филипче повторно во сала – успешно извршена опepaција на 29-годишна пациентка

Министерот за здравство Венко Филипче објави дека повторно се наоѓа во сала на операција. Тој посочува дека утрово со колеги од Неврохирургија извршиле успешна операција...

Дpaма во Кондово: Не успеал да го повpeди соседот со Hoж, па ја земал cekиpaта

На 08.08.2020 во 23:00 часот Б.М.(65) од с.Кондово-скопско пријавил дека бил физички нападнат од С.С.(21) од истото село, по што му се заканил со...

„Фejk политичар“ и „машка Рада“, вели Палевски за Апасиев

„Фејк политичар“ и „машка Рада“ - вака Љупчо Палевски го дефинираше пратеникот Димитар Апасиев, кој вчера ја пцуеше Шекеринска бидејќи не се појавила на...

Додека граѓаните плаќаат поскапи сметки за струја, фирмите на Заеви нижат профити

Зоран Заев и СДСМ преку поскапената струја, која ќе ја плаќаат граѓаните, собираат свежи пари кои подоцна преку тендери треба да ги земат фирми...

More Articles Like This