НЕМАШЕ ШАНСИ ДА ПРИФАТИМЕ ВАКВИ ОТСТАПКИ: Отстапките кои ги направи Заев, ни на сон не му паѓаа дури и на Бранко!

  • February 10, 2019

Во ексклузивното интеврју за Инфомакс, екс премиерот Никола Груевски одговори зошто не постигнал договор со Грција за името во 11-те години додека тој бил на власт. Груевски посочи дека од неговата Влада се барале отстапки кои што тој не можел да ги прифати, додавајќи дека ни во со не можеле да замислат дека ќе дојде марионетска власт во Скопје која ќе потпише договор кој што наликува како да е пишуван во Атина

-За  името од нас се бараа крупни остапки кои што наше убедување беше дека не треба да ги отстапип. Тоа што дојде друга марионетска власт и прифати се што и напишаа од Атина тоа е друга работа. Ние ни во сон немавме дека може да се случи таков човек да дојде за премиер и таква влада. И предавствата да ги прикажуваат како големи успеси. Ние добивме Влада која што поразите ги прикажува како успеси. Тоа не замисливо беше во тоа време, ние сакавме да дојдеме до решение, но не вакво. Ова е како во Атина да седнал премиерот да го напише договорот и ти го даваат.

 

(ПРВ ДЕЛ) Мега-интервју со Никола Груевски!

(ПРВ ДЕЛ) Мега-интервју со Никола Груевски!

Gepostet von infomax.mk am Sonntag, 10. Februar 2019

Претходно «
Следно »