НЕМА КРАЈ БЕЗДУШНОСТА НА СДСМ: За да ја заштитат арогантната Оливера Трајковска, „Телма“ и Боби Христов навредуваа аутистично дете!

Поврзано

Додека Филипче тера партиски ПР, во Македонија близу 7.000 зaбoлeни од кoрoнaвиpyc

Бројот на заразени со КОВИД-19 вчера се зголеми за 147, а со тоа вкупниот број активни случаи во земјава...

Предизборната кампања на средина – ВМРО-ДПМНЕ денес во Прилеп и Крушево, СДСМ во Чаир и Пробиштип

Предизборната кампања на партиите за предвремените парламентарни избори кои треба да се одржат на 15 јули е на средина....

Делови од Карпош и Гази Баба утре без cтpујa

Од „ЕВН Македонија“ АД известуваат дека за ден 06.07.2020 година (понеделник), планирани се следните технички зафати во електро-системот во...

– Боби Христов „Топ Тема“ „Телма“ ти се обраќам тебе зошто твои се коментарите од твитер кои ги постирам подолу. Како не ви е срам и непријатно да спаднете толку ниско вие и телма телевизија бранејки ја ароганцијата на Оливера Трајковска. Зарем немате малку достоинство и јавно да излезете и кажете дека згрешивте – напиша родителот чија ќерќичка беше најмизерно навредена токму од соросоидот Христов во обид да ја одбрани неговата арогантна колеша Оливера Трајковска, која за Зоран Заев изјави дека е „најголемиот сељак“ кој ќе ја „просељачел“ партијата

bobi_olivera

 

За бездушноста на соросоидните новинари и медиуми контролирани од СДСМ, во целост ќе ви го пренесеме писмото кое го напиша таткото чија ќерка беше навредена бидејќи била болна од аутизам.

 

[kopa_block_quote class=”e.g. kopa-blockquote-1, kopa-blockquote-2″]

Боби Христов #топтема #телма ти се обраќам тебе зошто твои се коментарите од твитер кои ги постирам подолу. Како не ви е срам и непријатно да спаднете толку ниско вие и телма телевизија бранејки ја ароганцијата на Оливера Трајковска. Зарем немате малку достоинство и јавно да излезете и кажете дека згрешивте. Видете вака:

1. јас со име и презиме ви пишав и вас и на уредникот и на асистентот на Оливера Трајковска како татко на аутистична керка дека барам извинување а не под некои псевдоними.

2. Од моментот кога Аутизмот е прифатен како дефиниција со која се ознацува состојба на лице со посебни потреби секоја друго користење е неприфатливо и некорекно.

3. Побарав преку социалните мрежи да се извини Оливера Трајковска зошто сметав дека корекно е да се извини за некоја изјава со која се навредуваат група на лица со посебни потреби и ништо повеќе.

4. Институциално е побарано. Ресорсниот центар веке наредниот ден поднесе претставка но телевизија Телма игнорира, а и јас како родител до Народниот правобранител.

5. Се прашувате колкава е групата што бара извинување, и еден да е навреден треба да се извините.

6. Вие заклучивте дека нема потреба од извинување и дека не гледате потреба да се направи тоа, да знаевте немаше да ви укажуваме дека згрешивте.

На крај ке ви кажам дека многу ниско паднавте и се додека не се извините Телма телевизија ќе ја сметам за телевизија која подржува дискриминација на лица со Аутизам.

[/kopa_block_quote]

bobi_hristov_autizam

На ваквите безудшни коментари и навреди, реагираше и новинарот Миленко Неделковски, кој му порача на Христов дека овие работи не се убави, особено не кога се навредува болно дете, имајќи во предвид дека агресивноста на Христов е базирана на одбрана на неговата арогантна колешка Оливера Трајковска.

milenko_bobi

Не е прв пат новинари под контрола на СДСМ да се однесуваат на овој начин, се со цел политичко поентирање или пак во овој случај штитејќи ги себичните интереси на оние кои се држат во близок, затворен круг.

Токму „Телма“ телевизија минатата година за време на анти-терористичката акција во Куманово лажно креваше паника и манипулираше со лажна информација, обвинувајќи ја полицијата дека убила родители на мало девојче во населбата Диво Насеље, за подоцна да пристапат кон правдање на терористите за кои велеа дека се обични луѓе „облечени во пижами“.

Голата желба за власт, направи овие луѓе да газат преку живи луѓе, безобзирно плукајќи по сите етички и професионални норми.

 

 

Актуелно

Си легна на брашното, Заев ќе коалицира со Ахмети

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во интервју за МИА вели дека очекува победа на изборите, па дури и поддршка...

Шokaнтнa ayдио бomбa: “Рашо одобри, се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да...

Шокантна нова аудио бомба се појави на социјалните мрежи во која се слушаат два гласа за коисе тврди дека се на Стојче Чифлигароски, сопственик...

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во километарски колони, возачите се нервозни...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото обраќање може да го следите...

Чулев: Изборни нepегуларности нajcтрого ќе се caнкционираат, без разлика од која партија доаѓаат

Главен акцент треба да се стави на спречување на секаков вид на изборни нерегуларности, кои најстрого ќе бидат санкционирани, без оглед од која политичка...

Повеќе вести