НЕМА МАНДАТ ЗА ТИРАНСКА ПЛАТФОРМА: Граѓаните го повикаа претседателот Иванов да не потпаѓа под притисокот!

  • May 8, 2017
  • Коментари

Дојдовме и денес да ве повикаме да продолжите да го слушате гласот на вашиот народ, истакна од пред Народната канцеларија на претседателот на Република Македонија Богдан Илиевски од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“.

bogdan-ilievski-1-640x328
-Да не попуштате под ниту еден притисок. Нема мандат за Тиранска платформа. Не смеете да му одговарате на незаконски избран претседател на Собранието на Република Македонија. во оваа држава мора да има ред и поредок, мора да се почитуваат законите, мора да го чуваме Уставот, последниот бедем сте вие. Апелираме до вас да продолжите да го правите тоа, се до тогаш ќе ја имате и поддршката од граѓаните „За заедничка Македонија“, вели Илиевски.

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ денес протестита на улиците во Скопје и ширум Македонија по 71-ви пат.

Претходно «
Следно »