Нема ниту една штетна состојка во себе – помага за бронхит и настинка и кај деца

Поврзано

СЗО – Итнo е потребно понатамошно истражување за пренoс на кoрoнaвиpycот преку воздух

Светската здравствена организација (СЗО) објави нови насоки за коронавирусот кои признаваат некои извештаи за пренесување на вирусот преку воздух,...

Според научниците, ова е клучен витамин во бopбата пpoтив Koвид-19

Витаминот Д игра важна улога во нашето тело – се согласуваат научниците. Тежок недостаток на овој витамин, особено под...

Зaрaзeнитe со Koвид-19 би можеле да не го вратат сетилoтo за миpиc

Еден од десет пациенти никогаш нема да го вратат чувството за мирис и вкус по излекувањето од коронавирусот, покажуваат...
- Advertisement -

Мајчината душичка е билка која има широка примена во народната медицина и се користи од најстарите времиња, а многу помага.

Нема ниедна штетна состојка во себе, ништо токсично и лошо и може да се пие без ограничувања.

Помага за здравјето на коските, одличен извор е на манган, ефикасна е за грчеви.

Помага и за бронхитис, за исфрлување на слуз, а бидејќи има супер вкус без мака го пијат овој чај и децата.

Има многу витамин А, Ц, Д и Б-комплекс, како и магнезиум, фосфор и калиум и цинк.

Ги смирува и нервите.

Делува како: Антиреуматик, како афродизијак, тоник, стимулант, седатив.

Лек за вртоглавици, холестерол и дијабет – една лажичка го препородува телото

Направете моќен домашен лек за здраво тело. Помага за артритис, за бронхитис, за висок притисок.

Го регулира шечќерот и помага за хроничен умор и астма.

Помага за мачнини, вртоглавици и мултиплекс склероза.

Ви треба:

– една рака мајчина душица,


– 1 шолја вода и мед

Се става врела вода на мајчината душица и се процедува по 10 минути, па се става мед и се пие секој ден.

Latest News

Пред 69 години на Голи Оток пoчинa Панко Брашнаров – Првиот претседател на Заседанието на АСНОМ

На денешен ден во 1951 година на Голи Оток, во таканаречената „болница на работилиштето – мермер“, умрел Панко Брашнаров,...

Цените pипнaa – Од утре бензините и дизелот со нова повисока цена

Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,53%, во однос на малопродажните цени на нафтените...

Новата нормалност, нajлоши на Балканот и 2,5 пати пoлoши од светскиот просек по cmpтнос од Koвид 19

Статистиката на „worldmeters.info“ покажува дека Македонија споредено со земјите од регионот има најлоши бројки во однос на заразени и починати. Според податоците за заразени на...

Туризмот во Македонија пoлoш од било кога – Само 838 туристи, 99,2 отсто помалку од лани

Во мај годинава земјава ја посетиле 838 туристи што е 99,2 отсто помалку во однос на истиот месец лани. Како што соопшти Државниот завод...

(Фото) Си оди младината.. – Иceлувaњeто од Македонија стана секојдневие, особено во последните три години..

Еден од најголемиот проблем во земјава со години е иселувањето на народот, особено во изминатите три години, а за сето тоа говорат и податоците...

More Articles Like This