НЕМА ОШТЕТА ОД ГРАДОТ: Сопствениците на автомобили врз кои паѓаа дрвја можат да се сликаат, или евентуално да добијат ваучер за такси

Поврзано

ОД ДОМОТ ЗА СТАРИ ЛИЦА „РУСКИ“ ТВРДАТ: Ниту една од трите позитивни вработени немала никаков контакт со штитениците во домот

Во врска со денешната прес-конференција на министерот за здравство Венко Филипче, на која тој информираше дека во приватен дом...

СДСМ КОНТРА СЗО: Во фунцкија на избори го загрозиja здравјето на сите граѓани, експертите предупредуваат, не треба да се брза со олабавувањето на мерките

Светската здравствена организација (СЗО) предупредува дека земјитe кои прерано ги запреа рестрикциите за ширење на коронавирусот може да забележат...

СЕЛА БАРА ОДГОВОРНОСТ ЗА КАМПАЊАТА НА ЗАЕВ: Вирусот им го сервираат на граѓаните

Огорчени сме од негрижата на тие кои се желни за власт, кои не само што го прекршиле законот и...

Сопствениците на оштетените автомобили нема да добијат оштета од градот по невремето кое ги бутна дрвјата и ги столчи нивните автомобили, објави телевизија Телма.

Искршени ветробрански стакла, каросериски штети, а некои од оштетните автомобили ќе завршат и на буниште. Ветерот дувал со брзина над 80 километри на час, и не може да биде исплатена штета, велат од кризниот штаб на Град Скопје формиран по бурата.

„Луцијан“ е името на бурата која во Македонија навлезе од север, ги корнеше и деценските дрвја. Булеварите останаа блокоирани, сообраќајот пренасочен, а дрвјата се сечаа со моторни пили.

Крововите го издржаа ветерот, освен неколку на постарите станбени згради. Најсериозна опасност предизика уривањето на заштитната ограда на трговскито центар „Беко“ којшто се урива, но во тој момент немало работници и механизација.

Актуелно

И КАТИЦА ПРОПЕА: Се менувал член во законот за Заев да добие ослободителна пресуда за „Поткуп“, обвинителката во целост се согласува завршните зборови на...

Екс обвинителката Катица Јанева во заршните зборови за случајот рекет ги покажа своите гласовни способности и пропеа изнесувајќи низа...

67 НОВИ ЗАРАЗЕНИ ВО МАКЕДОНИЈА: Еден починат, хоспитализирани 6 нови пациенти

Бројката на заразени од опасниот коронавирус и натаму расте, регистрирани 67 нови случаи на коронавирусот во Македонија. Еден е починат, а хоспитализирани се 6...

(Видео) ПОЧНА ГРАЃАНСКАТА ВОЈНА ВО АМЕРИКА?!: „Падна Рим“, им се удри ли нивниот камен од глава?!

Многумина гледам по социјалните мрежи ликуваат на она што се случува во Америка, велат нека видат како ни беше нам со наместени граѓански војни,...

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА: Вилма не ме мрази туку ми љубомори, ама ако нека пукне

Дека е прљав играч, дека е злобен може да кажам. Орце се заебал, мене не можеше да ме купи. Може некој друг може да...

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА ЈАНЕВА: Кичеец бил испраќан да снима политичари и бизнисмени како агент провокатор

Од досега изведените докази на обвинителството можеме да заклучиме дека сведокот Јордан Камчев во неколку наврати сведочеше за сознанија кои ги добил од трети...

Повеќе вести