НЕОФИЦИЈАЛНО ВО ТЕШКАТА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ВО СКОПЈЕ ПОЧИНАЛЕ 5 ЛИЦА

  • May 14, 2019

Најмалку тројца загинати во страотната сообраќајка кај Драчево, бројката се стравува дека може да порасне..

При судир на автомобил и камион загинаа на лице место три лица, а две починале на скопските клиники..

Несреќата се случила меѓу автомобил и камион, а сообраќајот се пренасочува.

Според фотографијата која ја испрати наш читател, на лице место може да се забележи присуство на болнички, полиција, но и противпожарно возило.

Екипа на Инфомакс е на лице место и очекуваме подетални информации наскоро.

Претходно «
Следно »