Неповолен ден полн со изненадувања за овој знак – Дневен хороскоп (03.12.2018)

Поврзано

Обидете се да останете мирни и трпеливи

Овен Денес ви се наметнати големи обврски и одговорности и на деловното и на приватното поле. Прашањето е колку ќе...

Бидете она што сте и сѐ ќе биде добро

Овен Контролирајте ја импулсивната страна на својата природа. Нема потреба упорно да ја наметнувате својата волја. Разнежнете го партнерот така...

Одмарајте и peлакcирaјтe се, сите обврски може да почекаат до утре

Овен За денес препорачливо ви е малку да се одморите од прекумерното работење и да се впуштите во една релаксирачка...
- Advertisement -

Еве ни го и првиот понеделник во декември, во месецот преполн со разновидни аспекти, а денешниот ден не донесува ништо посебно ново на тоа поле. Бидејќи веќе наредниот ден не чека квадрат на Марс и Сонце и ден преполн со нервоза во нас, така и околу нас, добро би било тогаш овој понеделник да го поминеме повеќе во свој стил. Не ја трошете силата непотребно на било кое поле, денес, акумулирајте се на свеж воздух, вирусите не поднесуваат отворен простор.Доколку сте со нежно здравје можеби токму секојдневната примена на умерена активност како прошетка е решение за вашите болки.
Значи, бидејќи ни следи непријатен вторник, знаејќи го тоа, подгответе го сето оружје и подгответе тактика, шетајте.
Пријатен ден.

Овен
Работа
Некој ги оспорува вашите идеи или влијанија кои ги имате во деловните кругови. Бидете внимателни и не дозволувајте тоа негативно да влијае на вашето расположение.
Љубов
Изненадете ја вашата сакана личност на некој необичен начин. Ако имате доволно имагинација сè е можно да се промени во позитивна насока. Нема причина да се откажете од вашите добри намери.
Здравје
Тензија.

Бик
Работа
Понекогаш различни обврски се голем психолошки товар, но не и изговор за неисполнети ветувања. Прифатете корисни совети.
Љубов
Запомнете дека првиот впечаток е лесно да ве измами.Потпрете се на своите чувства.
Бидете внимателни да не стапите во непотребни разговори со вашиот партнер или пријатели денес!
Здравје
Добро.

Близнаци
Работа
Обрнете внимание на новите информации што ќе ги добиете овие денови. Важно е да ги здружите вашите интереси со вашите доверливи соработници.
Љубов
Едноставно гледај ја насмевката на задоволство на лицето на саканата личност, да ја почувствувате новата креативна инспирација или ентузијазам.
Здравје
Земете повеќе течности.

Рак
Работа
Прифатете нови бизнис настани во оптимистички стил, без оглед на разликите кои постојат во мислењето.
Љубов
Постојат некои прашања кои постепено се решаваат или тајни кои само се откриваат
во взаемна врска. Решавајте ги дилемите единствено во блиска средба со драги личности.
Здравје
Вие сте во одлична психо-физичка форма.

Лав
Работа
Има работи што ги правите тајно или со нечие знаење, што има лошо влијание врз вашата
концентрација. Конечно, треба да преземете одговорност за вашите постапки.
Љубов
Во врска со близок човек, избегнувајте нова дискусија и ривалство. Секогаш постои можност
да ги усогласите вашите интереси и желби, без разлика колку сте различни.
Здравје
Најдете начин да се опуштите.

Девица
Работа
Вие сте под притисок и тешки околности, но ова не ви дава право да ги игнорирате
вашите редовни обврски.
Љубов
Имате впечаток дека партнерот упорно крие некои детали за вистината што би сакале да ја слушнете што дополнително влијае на вашето сомневање или анксиозност.
Здравје
Добро.

Терезија
Работа
Ако сте спремни да ги решите вашите дилеми, ќе треба да ги преземете работи и да ги контролирате во свои раце. Слободно можете да ја започнете иницијативата.
Љубов
Следете го вашиот “внатрешен глас” или чувствата со кои се соочувате со блиска личност.
Иако постојат одредени дилеми, не се сомневајте дека вашето срце ќе направи добар избор.
Здравје
Добро.

Скорпија
Работа
Обрнете внимание на корисни информации и да прифати позитивно влијание. Прикажете на вашите соработници имате сериозни намери и јасни цели.
Љубов
Во друштво на некој близок, не дозволувајте да пропуштите имагинација или љубовна
инспирација, како добар поттик за различни нови ситуации во кои можете и да уживате.
Здравје
Добро.

Стрелец
Работа
Земете иницијатива во различни насоки за да постигнете комбинација на бизнис успех и лично задоволство.
Љубов
Новите настани што ве придружуваат или расположението што го препознавате во блиска иднина ве задоволуваат. Слободно можете да ги изразат своите чувства за да го добиете вистинскиот одговор.
Здравје
Започнете да вежбате.

Јарец
Работа
Почекајте додека некој официјално ја објави вашата одлука за соработка. Изненадувања се можни во двете насоки. Не дозволувајте си себе си конфликт денес.
Љубов
Не ги занемарувајте вашите емоционални дилеми, помеѓу вас и вашиот партнер периодично
взаемна недоверба и нови прашања.
Здравје
Тензија.

Водолија

Работа
Поради различни правила и деловни интереси, препорачливо е да се прифати компромис
варијанта како најдобро решение. Важно е правилно да ги потенцирате вашите позитивни карактеристики.
Љубов
Во односот со некој близок, бидете доволно замислени и заводливи, се додека не се чувствувате взаемно задоволство. Уживајте во вашиот интимен свет.
Здравје
Поминете повеќе време на свеж воздух.

Риби

Работа
Имате малку лошо чувство за предвидување на појава на некои настани на деловната сцена
или да се средба со одредени соработници.
Љубов
Обрнете внимание на некои семејни теми или на лице кое може да делува многу позитивно на
Вашето расположение. Моментално не треба само присуство на некој, туку и емотивна
поддршка.
Здравје
Добро.
Извор:Скопје24

Latest News

Гласањето на бoлнитe во шест општини од Југоистокот се одвива без пpoблeми

Вкупно 1.369 болни и изнемоштени лица денес гласаат во општините Струмица, Радовиш, Василево, Босилово, Ново Село и Конче. Гласањето...

Се празнуваат големите господови лекари Св. Козма и Дамјан

Денеска е Св. маченици и бесребреници Козма и Дамјан. Браќата Козма и Дамјан потекнуваа од Рим. Беа крстени уште во детството и воспитани во христијански...

Прва прес-конференција на ДИК за денешното гласање на бoлнитe, нeмoќнитe лицa и зaтвоpeницитe

Избирачките одбори од утринава го спроведуваат гласањето на болните, немоќните, хронично болните лица, кои се пријавиле за гласање за предвремените парламентарни избори, а своето...

Водовод со апел до скопјани – Водата користете ја разумно и рационално

ЈП Водовод и канализација – Скопје апелира до граѓаните на градот Скопје за рационално користење и употреба на водата, односно да се избегнува полевање...

На ќерката на српски политичар и се зaкaнувa зaтвоp од 40 години

Дваесет и шест годишната Јелена Шпаговиќ, ќерка на поранешен пратеник и втор човек на партијата Српска десница, Саша Дујовиќ, која е обвинета за убиство...

More Articles Like This