НЕПРИЈАТНО ИЗНЕНАДУВАЊЕ: Змија влегла во комбето на прилепчанец

  • July 27, 2018
  • Коментари

Непријатно изненадување доживеал прилепчанец откако влегол во своето комбе во населбата “Maл Париз” во Прилеп.

Змијата која е од видот смок, иако не е отровна, може да го исплаши секој особено ако се знае дека овие влекачи достигнуваат прилично големи должини.

Денеска прилепчани од населбата во близина на касарните не информираа за убиен поскок пред двор на семејна куќа, нешто што особено загрижува.

За разлика од смоковите, поскоците се отровни и опасни по животот на луѓето.

Претходно «
Следно »