НЕРЕГУЛАРНОСТИ И ЗАПРЕНО ГЛАСАЊЕ ВО ОПШТИНА КАРПОШ: На неколку места фатени како се делат ливчиња повеќе ливчиња на еден гласач, се прави „бугарски воз“!

Поврзано

ЖИВКОВСКИ: Темелковски најави целосна сaнaцијa на патека во Кисела Вода, а еве на прагот на летото како изгледа истата

Уште една лага на Градоначалникот на Општина Кисела Вода Филип Темелковски!! Имено, во месец декември 2019 година, Темелковски спектакуларно...

ШИЛЕГОВ СЕ EВAКУИPAЛ: “Градскиот очув” на викенд во Маврово бега од кaрaнтинoт во Скопје

Петре Шилегов, градоначалникот на Скопје е во Маврово, додека главниот град е во 80-часовен полициски час, објави „ТВ24“. Шилегов за...

(Видео) ЕКСКЛУЗИВНО: „Инфомакс“ влезе во Ковид-19 центарот на Аџибадем Систина, погледнете како изгледа процесот на тестирање!

Екипата на Инфомакс, ексклузивно го посети центарот за тестирање на Ковид 19 во приватната клиника Аџибадем Систина. За време...

„Борците за слобода и демократија“ започнаа со нерегуларности.

На избирачкото место 2618 во Нерези недостасува гласачко ливче што значи дека избирачкиот одбор некому веќе дал едно ливче, за да се прави бугарски воз. Гласањето е запрено.

Во Влае, на гласачко место 2645 спречен е обид да се дадат две ливчиња на еден гласач со цел да се направи бугарски воз.

И на двете места каде е што е направен обид за правење на „бугарски воз“, се места каде што СДСМ според анкетите губи со голема разлика. Ова е обид да се намали поразот и евентуално да се предизвика прегласување!

Ова е надвор од сите очекувања и заложби на СДС за фер и демократски избори. Очигледно СДСМ во Карпош ќе оди на варијанта одредени гласачки места да се прегласуваат, да има гласање во повеќе кругови со цел притисок врз граѓаните. Ова е невидена трансформација на владеачката СДСМ која кога е во опозиција плаче за фер и демократски избори, а кога е на власт се претвара во главен креатор на нерегуларностите.

Значи ли тоа дека во Македонија се враќа времето во кое додека владееше СДСМ владееа и изборните нерегуларности. Како оние во 1994, локалните во 1996 кога со кражба го направија Сашо Кузмановски градоначалник.

Ако продолжат вака, изборите не само во Карпош туку и во другите места, ваквиот процес сериозно ќе ја врати Македонија назад.

Актуелно

ШИЛЕГОВ СЕ EВAКУИPAЛ: “Градскиот очув” на викенд во Маврово бега од кaрaнтинoт во Скопје

Петре Шилегов, градоначалникот на Скопје е во Маврово, додека главниот град е во 80-часовен полициски час, објави „ТВ24“. Шилегов за...

(Видео) ЕКСКЛУЗИВНО: „Инфомакс“ влезе во Ковид-19 центарот на Аџибадем Систина, погледнете како изгледа процесот на тестирање!

Екипата на Инфомакс, ексклузивно го посети центарот за тестирање на Ковид 19 во приватната клиника Аџибадем Систина. За време на посета имав шанса да...

(Видео) „СКОПЈЕ КАКО ВУХАН“: Се поставува монтажна болница во близина на Инфективна, Maкедонија се спрема за новиот пик!

Сцени кои до пред неколку месеци ги следевме само преку светските медиуми стануваат реалност во Македонија. Во близината на Инфективната клиника се поставува монтажна...

КОНЕЧНО ПРИСТИГНАА ОФИЦИЈАЛНИ ИНФОРМАЦИИ ОД МЗ: Бројката слична на вчерашната, 125 нови случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1085 тестирања, а регистрирани се 125 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-46, Kуманово-19,...

ВЕЛАМ ТИ ЌЕРКО, СЕТИ СЕ СНАО: Коста Костадинов си ја врботил девојката кај Боки 13, па во „Америт“ и на крај во ТАВ Македонија?

И додека на прес-конфернции, портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов ги обвинува своите политички опоненти за непотизам (?!), самиот тој развил сериозна непотистичка шема во...

Повеќе вести